کد خبر: 428732 A

در جلسه امروز دولت صورت گرفت؛

ایلنا: هیأت دولت در جلسه امروز خود لایحه مجوز برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری را تصویب شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه امروز هیأت وزیران به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، لایحه‌ای جهت تقدیم به مجلس شورای اسلامی به تصویب هیأت دولت رسید که بر مبنای آن، به صندوق توسعه ملی اجازه داده می‌شود با هدف توسعه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، معادل ریالی یک و نیم میلیارد دلار از منابع این صندوق به صورت تسهیلات اشتغال با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته عشایری و مرزی اختصاص یابد.

بر اساس این گزارش، اخیرا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب در خصوص مجوز برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال پایدار با هدف اشتغالزایی در مناطق محروم خبرداده بود.

اما بخشی از جلسه امروز هیأت وزیران به بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور اختصاص یافت.

در کلیات لایحه بودجه ۹۶، موضوعات مختلفی از منابع و مصارف بر مبنای فروض گوناگون مطرح شد و هیأت وزیران ضمن بحث و تبادل نظر با یکدیگر در این خصوص، ادامه بررسی آن را به جلسه آتی موکول کردند.

اشتغال دلار دولت لایحه توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر