کد خبر: 428947 A

معاون اول رییس جمهور:

ایلنا: جهانگیری افزود: در بخش معدن ما بارها تاکید کردیم که یکی از اولویت‌های اقتصادی توسعه صنایع معدنی است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به طرح‌های عمرانی که در این چند هفته افتتاح شد گفت: در گذشته یکی از این طرح‌ها در سال افتتاح می‌شد کار بزرگی به حساب می‌آمد اما امروز چندین طرح در استان‌های مختلف همزمان افتتاح شده که مهمترین وجه تمایز آن این است که هیچ کدام از آنها با بودجه دولتی نبوده است.

جهانگیری ادامه داد: امروز شرکت‌های خصوصی موتور متحرک اقتصاد کشور هستند امروز این واحد گنداله سازی با ظرفیت پنج میلیون تن با سرمایه بخش خصوصی افتتاح می‌شود که با یک تغییر جزئی می‌توان ظرفیت آن را تا 7 میلیون تن افزایش داد. هزینه‌ای که بابت این طرح انجام شده 500 میلیارد تومان و 103 میلیون دلار بوده است و در این طرح کمک بانک‌ها بدین صورت بوده که قرار شده فعلا از این واحد سود نگیرند تا مدیران آن بتوانند طرح‌های خود را کامل کنند.

وی با اشاره به صحبت‌های مدیرعامل گل گهر گفت: ایشان اعلام کرده که 22 میلیارد تومان طرح برای اجرا دارد در حالی که دولت برای یک سال 22 میلیارد تومان طرح عمرانی ندارد همین امر نشان می‌دهد که بنگاه های خصوصی تا چه حد فعال هستند.

جهانگیری ادامه داد: در بخش معدنی ما بارها تاکید کردیم که یکی از اولویت‌های اقتصادی توسعه صنایع معدنی است ما دارای سوخت پاک و معادن غنی هستیم ضمن آنکه نیروی انسانی تحصیلکرده نیز داریم ما با استفاده از همین عوامل می‌توانیم این صنعت را تبدیل به یکی از صنایع ارزآور بکنیم.

وی تصریح کرد: در 6 ماهه امسال صادرات غیرنفتی از واردات بیشتر شده است که این امر موضوع مهمی است و باید همین خط مشی را جلو ببریم.

وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های ورزشی و اجتماعی مجموعه گل گهر گفت: و احدهای صنعتی یکی از رسالت‌های آنها توجه به مسائل اجتماعی است ورزشگاهی که امروز گل گهر 45 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده یکی از همین کارهاست و امیدوارم این قبیل کارها ادامه پیدا کند.

 

اقتصاد دولت رییس جمهور معدن واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر