کد خبر: 429335 A

رییس پژوهشکده پولی و بانکی در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: دوره‌های تخصصی پژوهشکده ، جهت حرکت به سمت رفع نیازهای کاربردی بانک مرکزی در حال انجام است.

علی دیواندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص این که آیا در پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، سیر پژوهش‌های انتزاعی به سمت پژوهش های کاربردی حرکت کرده است؟ ، اظهار داشت: این مسیر خوشبختانه طی شده و ما جهت گیری‌مان از تحقیقات بنیادین صرف به سمت تحقیقات کاربردی و شناسایی مسائل بسیار خاص در سطح بانک مرکزی تغییر کرده است.

وی افزود: تعریف پروژه و پذیرش و انجام تحقیقات کارشناسی بانکی برای پیدا کردن راهکار در دست انجام است.

دیواندری تصریح کرد: به عنوان مثال پروژه اصلاح نظام بانکی که نتیجه آن تبصره 35 و 36 قانون بودجه 95 بود، تحقیق سند راهبردی بانکداری اسلامی که استانداردهای نظارتی مورد نیاز بانک مرکزی را استخراج می‌کند و موضوع شاخص‌های سلامت نظام بانکی و وضعیت افزایش سرمایه بانک‌ها و فعالیت هایی که باید در این خصوص انجام شود در پژوهشکده آغاز شده است.

دیواندری خاطر نشان کرد: هم اکنون در خصوص کارت‌های اعتباری در حال مطالعه هستیم. همچنین پژوهشی در خصوص سامانه ثبت وثایق منقول مانند ماشین آلات ، سهام و عایدات آتی شرکت‌ها و این که چطور بانک‌ها می توانند وثیقه‌گیری کنند، در دست انجام است.

 وی تصریح کرد: بعضی از بانک‌ها نیز پروژه‌های خاصی که داشتند را به ما سفارش دادند و کارها در دست انجام است بیشتر تحقیقات ما تحقیقات کاربردی است که در کنار آن طبیعتا فعالیت‌های علمی نیز داریم.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: برگزای همایش‌هایی مانند سیاست‌های بانکی، همایش بانکداری الکترونیک همچنین بیزینس فروم ایران و بیزنس فروم اروپا ( در فرانکفورت) برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: دوره‌های تخصصی پژوهشکده نیز جهت حرکت به سمت رفع نیازهای کاربردی بانک مرکزی در حال انجام است.

بانک مرکزی شاخص قانون بودجه اصلاح نظام بانکی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر