کد خبر: 429544 A

معاون اول رییس‌جمهوری:

ایلنا: معاون اول رییس‌جمهوری گفت: سرمایه اصلی وزارت نیرو توان مدیریتی و نیروی انسانی این وزارتخانه است که توانسته در این زمینه به ظرفیت ارزشمندی دست پیدا کند.

به‌ گزارش ایلنا، "اسحاق جهانگیری" در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد کهنوج و آیین آغاز عملیات اجرایی 28 واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت 5 هزار مگاوات اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی این واحدها کار بزرگی است و انصافاً یکی از بخش هایی که در دولت توانسته مجموعه خود را با دقت و سرعت اداره کند مجموعه وزارت نیرو است و این موفقیت در شرایطی است که وزارت نیرو و پیمانکارانی که با آن همراهی می‌کنند با محدودیت های فراوان مالی مواجه هستند.

معاون اول رییس‌جمهوری اظهار داشت: تابستان سال 94 تصور می کردیم که با خاموشی مواجه شویم اما با مدیریت خوب وزارت نیرو آن دوران سپری شد و پس از آن نگران تابستان 95 بودیم که این مقطع نیز به خوبی مدیریت شد و نگرانی دیگر ما محدودیت مالی برای سرمایه گذاری در طرح های وزارت نیرو بود که خوشبختانه با حضور بخش خصوصی خوب و مشارکت بخش های دولتی سرمایه گذاری مناسبی انجام شد.

وی با تبریک افتتاح فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج به مردم این شهرستان خاطرنشان کرد: در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمان گزارش دادند که برق مصرفی بخش صنعت رشد قابل توجهی داشته و این یعنی صنعت استان حرکت رو به رشد خود را با سرعت آغاز کرده است.

جهانگیری افزود: تنها نگرانی در این زمینه تامین برق مورد نیاز بود که خوشبختانه براساس گزارش وزیر نیرو، ظرفیت نیروگاه های استان کرمان در دولت تدبیر و امید دو برابر ظرفیت سال 92 شده است که دیگر جای نگرانی برای تامین برق وجود ندارد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه وزارت نیرو در اقتصاد مقاومتی نیز خوب درخشیده است، گفت: این وزارتخانه در برخی شاخص های مرتبط با اقتصاد مقاومتی نظیر کاهش مصرف انرژی، استفاده از ظرفیت کامل نیروگاه ها و انتقال فناوری های جدید نیز وضعیت مطلوبی داشته است.

وی افزود: مهندسین و مدیران وزارت نیرو از توانمندی بالایی برخوردارند و به ظرفیت مهمی برای کشور تبدیل شده اند و هر کدام قادر هستند یک مجموعه بزرگ را به شکل مطلوب اداره کنند و در قراردادها و پروژه های خارجی در عرصه بین المللی نیز مشارکت داشته باشند.

جهانگیری بر لزوم استفاده از فناوری‌های جدید برای بالابردن راندمان کار تاکید کرد و گفت: در اقتصاد مقاومتی نیز بر ضرورت استفاده از دانش و تجربیات جدید تاکید شده و در قراردادهای خارجی نیز باید پیوست فناوری وجود داشته باشد تا فناوری های جدید در کشور بومی سازی شود.

معاون اول رییس جمهور به بخش خصوصی و پیمانکاران اطمینان داد که دولت به‌رغم محدودیت های بودجه، مطالبات آنها را پرداخت خواهد کرد و در برنامه اصلاح بودجه سال 95 پیش بینی های لازم را انجام داده است تا بتواند به میزان 15 هزار میلیارد تومان اوراق به پیمانکاران طلبکار ارائه دهد و این پیمانکاران می توانند این اوراق را به منزله ضمانت به بانک مرکزی تحویل دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهرستان کهنوج و شهرستان های اطراف آن در جنوب کرمان نیازمند کار جدی برای توسعه هستند، گفت: باید حتماً کمک کنیم که این مناطق از توسعه مناسب برخوردار باشد.

جهانگیری با اشاره به کلنگ زنی احداث دو کارخانه کنسانتره تیتانیوم افزود: شرکای خارجی این دو کارخانه انتخاب شده اند و سرمایه گذاری مناسبی انجام خواهد شد چرا که پس از اجرای برجام شرکت های خارجی برای مشارکت در پروژه های کشور ورود کرده اند.

در این مراسم از طریق ارتباط زنده تلویزیونی عملیات اجرایی 28 واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت 5 هزار مگاوات در مشهد، رودشور، جهرم، کاشان، هریس، ماکو، ارومیه، چابهار،‌بندرعباس، عسلویه و قشم آغاز شد.

 

بخش خصوصی برق رییس جمهوری وزارت نیرو وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر