کد خبر: 429569 A

ایلنا: در حال حاضر، در سالن اصلی کارخانه دماوند، سه خط تولید شامل یک خط 36 هزار (بطری در ساعت) کرونس Kronessو دو خط 20 هزار و 10 هزار (بطری در ساعت) سیدل Sidel و همچنین کارخانه تولید پریفرمبا ظرفیت تولید 27 تندر روز وجود دارد که این تجهیزاتدر کنار داشتن آزمایشگاه‌ها و سیستم‌های کنترلی مجهز، این واحد صنعتی را به یکی از به‌روزترین تولید‌کنندگان صنعت آب بسته‌بندی تبدیل کرده است.

به گزارش ایلنا؛ یکی از موضوعات مهمی که امروزه بسیاری از تولیدکنندگان به آن توجه می‌کنند، فناوری و بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته تولید است. موضوعی که در کارخانه آب دماوند توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. این کارخانه با در اختیار داشتن سه خط تولید، چهار واحد آزمایشگاهی و همچنین خط تولید پریفرم، یکی ازمدرن‌ترین کارخانه‌های تولید آب بسته‌بندی در ایران است. کارخانه دماوند در زمینی به مساحت 66 هزار مترمربع در نزدیکی چشمه اعلا در شهرستان دماوند واقع شده وظرفیت اسمی تولید آن برابر با یک میلیون و 580 هزار بطری در روز برآورد می‌شود.

مجهزترین خطوط تولید

در حال حاضر، در سالن اصلی کارخانه دماوند، سه خط تولید شامل یک خط 36 هزار (بطری در ساعت) کرونس Kronessو دو خط 20 هزار و 10 هزار (بطری در ساعت) سیدل Sidel و همچنین کارخانه تولید پریفرمبا ظرفیت تولید 27 تندر روز وجود دارد که این تجهیزاتدر کنار داشتن آزمایشگاه‌ها و سیستم‌های کنترلی مجهز، این واحد صنعتی را به یکی از به‌روزترین تولید‌کنندگان صنعت آب بسته‌بندی تبدیل کرده است.

میشل راسکائو، مدیرعامل کارخانه آب‌ دماوند، درباره فناوری پیشرفته این کارخانهگفت:«کارخانه آب دماوند با مشارکت شرکت دنون، و در پی افزایش تقاضا در بازار و ایجاد تنوع در محصولات خود، وهمچنین به‌منظور بالا بردن ظرفیت و کیفیت محصولات، در سال 1388 اقدام به نصب یکی از پیشرفته‌ترین خطوط تولید در ایران و خاورمیانه کرد.آزمایشگاه دماوند نیزشامل چهار بخش جداگانه آنالیز میکروبی، شیمیایی، فیزیکی و تست بسته‌بندی و تست اروگانولپتیکی با بهره‌برداری از آزمایشگاه آکوا لب Aqualab پاریساست.»

علیرضا آزاد مدیر کارخانه دماوند درباره مراحل کار این واحد چنین توضیح داد: «در این آزمایشگاه در 50 مرتبه آزمایش کیفی روزانه، 124 فاکتور روی تمامی محصولات بررسی می‌شود که این سیستم در نوع خود منحصربه‌فرد است. درواقع تولید محصولات دماوند با بهره‌گیری از سیستم میکروفیلتراسیون پیشرفته و با عبور از شش مرحله مختلف صورت می‌گیرد. همچنین نمونه محصولات، نه تنها برای آزمایشگاه‌های معتبر داخلی بلکه برای آزمایشگاه‌های دنون در فرانسه نیز ارسال می‌شوند تا از انطباق نمونه‌های دماوند با تمامی استاندارد‌های ملی و جهانی اطمینان حاصل شود.»

کامل‌ترین سبد محصول

شرکت آب دماوند به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آب بسته‌بندی در کشور، در طول سالیان گذشته تحقیقات و فعالیت‌های بسیاری درباره فرهنگ‌سازی مصرف آب ترتیب داده است. این شرکت با توجه به نتایج تحقیقات خود که با انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور انجام داده، به این نکته دست یافت که شهروندان تهرانی خصوصاً زنان و کودکان بسیار پایین‌تر از میزان سرانه جهانی مایعات مصرف می‌کنند.همچنین نتایج تحقیقدیگری حاکی از آن است که 85 درصد دختران 8 تا 13 سال و 90 درصد پسران این رده سنی کمتر از سرانه استاندارد جهانی مایعات می‌نوشند. این مسئله باعث شد تا دماوند به فکر تولید بطری آب کودک بیفتد که شاید بتواند با ظاهری متفاوت و جذاب برای کودکان، آن‌ها را به نوشیدن مایعات سالم خصوصاً آب ترغیب کند؛ به این امید که نوشیدن مایعات سالم از کودکی به بخشی از فرهنگ این نسل تبدیل شود.

در پی این تصمیم و با شروع تولید بطری آب کودکان، دماوند توانست با تولید محصولات خود در پنج نوع بسته‌بندیکه شامل بطری خانواده (یک و نیم لیتری)، بطری ورزشی (820 میلی‌لیتری)، بطری هر روز (500 میلی‌لیتر)، بطری بچه‌ها (350 میلی‌لیتر) و بطری جیبی (296 میلی‌لیتر)است، کامل‌ترین سبد محصولی در میان تولیدکنندگان این صنعت را از آن خود کند.

این شرکت به‌منظور ترویج فرهنگ نوشیدن مایعات سالم و آب، اقدام به برپایی ایستگاه‌های شادابی در نقاط مختلف کشورکرده ‌تا ضمن تشویق مردم به نوشیدن مایعات سالم، درباره مزایای نوشیدن آب و ارتباط آن با سلامت بدن و همچنین مضرات کم‌آبی در سلامت و زندگی روزمره نیز اطلاع‌رسانی کند.

دماوند زنان صنعت واحد صنعتی سالن اصلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر