کد خبر: 429612 A

دبیر هشتمین نمایشگاه صنعت هوایی:

ایلنا: دبیر هشتمین نمایشگاه صنعت هوایی و هوانوردی با بیان اینکه سوخوهای روسی برای اولین بار در آسمان ایران پرواز نمایشی خواهند داشت، گفت: در این نمایشگاه 100 شرکت مرتبط با صنعت هوایی از کشورهای اروپایی و آسیایی حضور دارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا ، بیژن بنکدار در مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت هوایی در کیش با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه سابقه 15 ساله دارد ، گفت: از 15 سال گذشته بیشتر در عرصه صنایع هوایی و هوانوردی در جزیره کیش در قلب خلیج فارس بنیان گذاشته شد.

وی ادامه داد: هر دو سال یک بار علیرغم وجود فشارهای بین المللی و تحریم‌های نابجا این نمایشگاه تکرار شد و این نمایشگاه امروز به صحنه اقتدار و غرور ملی تبدیل شده است.

وی ا دامه داد: در نمایشگاه امسال بیش از 100 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، مالزی ، انگلستان ، روسیه ، ترکیه ، آمریکا و ژاپن و فرانسه حضور دارند که فرصت مناسبی برای انجام تعامل و همکاری بین شرکت‌های داخلی و خارجی فراهم است.

این مقام مسئول تاکید کرد: امسال در نمایشگاه هوایی کیش برای نخستین بار پس از انقلاب شاهد عملیات نمایشی شوالیه‌های روسی و بالستیک شامل 5 فروند سوخو شامل 6 هواپیمای جت خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین نیروهای هوایی ارتش جمهوری اسلامی با حضور قدرتمند جنگنده‌های خود پروازهای نمایشی خواهند داشت.

 

ایران ترکیه صنعت کشورهای اروپایی مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر