کد خبر: 429745 A

مدیرعامل آبفای استان ایلام در بازدید قائم‌مقام وزیر نیرو:

ایلنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در بازدید قائم‌مقام وزیر نیرو از اقدام‌های آبرسانی به زائران در پایانه مرزی مهران گفت: با استقرار تاسیسات سیار تولید آب بسته‌بندی در مرز مهران روزانه 160 هزار عدد آب بسته‌بندی به زائران ارائه می‌شود.

به‌گزارش ایلنا، "داراب بیرنوندی" در این بازدید گزارشی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب ایلام در خصوص نحوه خدمت‌رسانی به زائران را ارائه کرد و بیان داشت: این شرکت تمام امکانات خود را برای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران در مرز مهران به‌کار گرفته و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اجرای زیرساخت‌های بخش آب کوچک‌ترین مشکلی در تأمین آب شرب هم‌وطنان حاضر در این منطقه مرزی نداریم.

وی بیان داشت: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام همانند سالیان گذشته با همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب سایر استان‌ها خدمات ارزنده ای به زائرین اربعین حسینی ارائه نماید.

بیرنوندی یادآور شد: سال گذشته این شرکت با اجرای حدود 20 کیلومتر خط انتقال آب و جابجایی مخازن هوائی و نصب آن‌ها در پایانه مرزی، توانست آب آشامیدنی منطقه مرزی مهران را تأمین کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افزود: با بهره برداری از کارخانه سیار تولید آب بسته بندی در مرز مهران با تولید حدود 160 هزار عدد بسته لیوانی در شبانه روز است برای استفاده زائرین در مسیر خارج از مرز ایران در اختیار ستاد عتبات قرار می‌دهد و به این ترتیب ظرفیت آبرسانی به مرز مهران به 2.5 میلیون لیتر در شبانه روز افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با بیان اینکه کیفیت و بهداشت آب شرب توزیع شده به‌طور مستمر مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: با استقرار اکیپ آزمایشگاه سیار در مرز مهران وضعیت کیفی آب شرب توزیع شده به صورت شبانه روز بررسی می‌شود.

بر اساس این گزارش، مهندس "ستار محمودی" قائم‌مقام وزیر نیرو صبح امروز وارد استان ایلام شد. در این سفر که علی‌اکبر مهاجری معاون منابع انسانی و تحقیقات وزارت نیرو، حمیدرضا تشیعی معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سیدزمان حسینی معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر وی را همراهی می‌کردند پس از بازدید از تاسیسات آبرسانی سد ایلام و مجتمع آبرسانی منطقه پیر محمد ملکشاهی به منظور بررسی اقدام‌های انجام شده و همچنین نحوه آبرسانی به زائران اربعین حسینی، راهی پایانه مرزی شهرستان مهران و از این منطقه بازدید به‌عمل آوردند.

 

آب و فاضلاب ایران شرکت آب و فاضلاب معاون استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر