کد خبر: 434214 A

ایلنا: رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: استفاده از مواد افزودنی موجب بهبود عملکرد ماده موثره در محلول آفت کش ها می شود.

به گزارش ایلنا اسکندر زند در سمینار یک روزه کاربرد مواد افزودنی که به مناسبت روز جهانی بدون سم در سازمان حفظ نباتات برگزار شد،یکی از راه های کاهش مصرف سموم را استفاده از مواد افزودنی مجاز عنوان و تصریح کرد: استفاده از مواد افزودنی موجب بهبود عملکرد ماده موثره در محلول افت کش می شود.

در این سمینار،معاون کنترل و مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات نیز با بیان این که تاکنون بیش از 450 درخواست در زمینه برند سازی و ارتقاء کیفی آفت کش ها به این سازمان رسیده است،گفت: تغییر فرمولاسیون و حرکت به سمت فرمولاسیون های کم خطرتر را از اقدامات شاخص شرکت های تولید کننده سم در سه سال گذشته بوده است.

مهندس یحیی ابطالی با اشاره به این که وظیفه اصلی ما در بخش کشاورزی امنیت غذایی از طریق تامین غذای کافی است،اظهار داشت: بیش از 600 عامل خسارت زا در ایران وجود دارد که هم سفره ما در مصرف محصولات کشاورزی هستند بنابراین استفاده از آفت کش در امر تولید برای تامین غذای کافی امری اجتناب ناپذیر است.

وی تاکید کرد: با مدیریت صحیح بر تولید و مصرف آفت کش می توان میزان استفاده از آن و اثرات بعضا سوء آفت کش ها را به حد اقل ممکن رساند.

 

ایران شاخص کشاورزی محصولات کشاورزی سازمان حفظ نباتات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر