کد خبر: 435246 A

معاون وزیر صنعت در پاسخ به ایلنا؛

ایلنا: قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید گفت: صنعت کشور با حرکت قابل ملاحظه‌ای در حال خروج از رکود است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید صبح امروز در نشستی خبری در مورد آخرین تحولات در بخش صنعت و تولید کشور به اصحاب رسانه گزارش داد.

محمدرضا رحمانی با اشاره به فعالیت‌های سه ساله این معاونت گفت: زمانی که دولت یازدهم بر سر کار آمد ما 6500 واحد راکد داشتیم که امروز 3500 از آن واحدها احیا شده است و در این مدت توانستیم 16 هزار پروانه بهره‌برداری صادر کنیم.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته طرحی در مجلس به تصویب رسید که براساس آن یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم تخصیص یافت. در نظر داریم بخش عمده‌ای از این بودجه را صرف اجرای طرح‌های صنعتی کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در مورد عملکرد سال جاری این معاونت و آیا اینکه رکود در بخش صنعت رفع شده است یا خیر گفت: آمارهایی که ما داریم این را نشان می‌دهد که از حالت رکود صفر قبلی خارج شده‌ایم و صنعت کشور با حرکت قابل ملاحظه‌ای در حال خروج از رکود است.

رحمانی ادامه داد: در هفت ماهه امسال سه هزار پروانه بهره‌برداری به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته در همین مدت رشد هشت درصدی داشته است. درهفت ماهه امسال 15 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید صورت گرفته که نسبت به همین مدت در سال گذشته 98 درصد رشد داشته‌ایم.

قائم مقام وزیر صنعت گفت:‌ این رشد نشان دهنده این است که ما توانسته‌ایم سرمایه را به سمت بخش صنعت هدایت کنیم ضمن آنکه نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد اشتغال داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در بخش خودرو نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشته ایم هرچند در بخش سیمان و مصالح ساختمانی برای خروج از رکود نیازمند تحریک بازار هستیم.

رحمانی با اشاره به انتقادهایی که در بخش تسهیلات واحدهای کوچک و متوسط در رسانه‌ها صورت گرفته اظهار داشت:‌ با توجه به شکست طرح بنگاه‌های زودبازده در دولت قبل جو منفی نسبت به این تسهیلات به وجودآمده بود اما من امروز میتوانم با قدرت بگویم که با توجه به تمهیداتی که ما در نظر گرفته‌ایم و ثبت نام از طریق سامانه شاهد کمترین انحراف در این بخش بوده‌ایم.

قائم مقام وزیر صنعت تصریح کرد: متاسفانه برخی از انتقادها بی‌انصافی است در حالی که ما از لحاظ بودجه‌ای کشور در مضیقه به سر می‌برد ما توانسته‌ایم در این سه سال فعالیت های زیربنایی خوبی انجام بدهیم. ما به 75 شهرک صنعتی آبرسانی کرده‌ایم،  84 شهرک برق‌رسانی، 114 شهرک گازرسانی و 98 شهرک فیبر نوری انجام داده‌ایم. اینها همه بخشی از کارهای ناتمام مانده از دولت قبل بود که ما انجام داده‌ایم.

 

 

اصحاب رسانه دلار رسانه صنعت فیبر نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر