کد خبر: 438842 A

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

ایلنا: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره پیش‌بینی خود از رواج بانکداری اجتماعی در کشور، گفت: با توجه به اینکه سیستم بانکی نتوانست عملکرد چشم‌گیری در بحث‌های اجتماعی داشته باشد، حرکت به سمت بانکداری اجتماعی در آینده ای نزدیک نیاز کشور است.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت؛ مرتضی اکبری افزود: سیستم بانکی نیازمند رواج  بانکداری اجتماعی است و البته در حال حاضر مدیران بانکی کشور هم به این نتیجه رسیده اند که باید خدمات خود را به این سمت سوق دهند تا نگاه مردم به سیستم بانکی مثبت باشد.

وی با بیان اینکه، وظیفه بانک‌ها در گذشته جذب سرمایه و تزریق آن به شرکت‌ها و بازارها بود اما متاسفانه عملکرد موفقی در این زمینه نداشتند، اظهارداشت:سیستم بانکی در چند سال اخیر در حال حرکت به سمت بانکداری اجتماعی است و به پوشش مشکلات اجتماعی مشتریان توجه بیشتری نشان می‌دهد.

اکبری با اشاره به اینکه در حال حاضر دو بانک قرض الحسنه در کشور در حال فعالیت هستند، گفت: انجام خدمات اجتماعی در این دو بانک بیش از سایر بانک‌ها به چشم می خورد و خوشبختانه توانسته اند عملکرد خوبی در بانکداری خرده فروشی داشته باشند.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد ایران درباره خطرات احتمالی ناشی از رواج بانکداری اجتماعی، تصریح کرد: با توجه به اینکه مبالغ و نوع خدمات در بانکداری اجتماعی ارقام چشمگیری نیست، نمی توان نگرانی از ایجاد ناامنی به دلیل رواج این نوع بانکداری در سیستم بانکی داشت.

یادآور می‌شود، ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، ۱۳ و ۱۴ دی ماه ۹۵ توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکزهمایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

الکترونیک دی ماه قرض الحسنه مشکلات بانک قرض الحسنه مهر ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر