کد خبر: 439042 A

مدیرعامل ایران ایر به ایلنا خبر داد؛

ایلنا: مدیرعامل ایران ایر از تحویل 16 فروند هواپیمای ایرباس و ATR منوط به انجام برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال 2017 خبر داد.

فرهاد پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا، مبنی بر این که در سال 2017 چه تعداد هواپیماهای جدید به ایران‌ایر تحویل داده می‌شود؟ ، گفت: طبق قرارداد هشت فروند هواپیمای ایرباس و هشت فروند هواپیمای ATR در خط تولید قرار دارد که اگر همه چیز خوب پیش رود این تعداد هواپیما در سال 2017 تحویل ایران‌ایر می‌شود.

پرورش تاکید کرد: هیچ هواپیمایی از بوئینگ قرار نیست در سال 2017 تحویل شود و شروع تحویل‌های این هواپیما از سال 2018 است و اولین فروند از بوئینگ فروردین سال 97 تحویل داده می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا قرار است ایران‌ایر در راستای بازسازی ساختار مالی خود شریک خارجی داشته باشد؟، گفت: فروش سهام ایران‌ایر در بورس یکی از موضوعاتی است که پیش‌بینی شده است و اصلاح ساختار ایران ایر مصوبه هیات وزیران را دارد که در این مصوبه نوسازی ناوگان، روشن شدن تکلیف صندوق بازنشستگی و اصلاح ساختار مالی ایران‌ایر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تاکنون چندین جلسه در کمیسیون اقتصادی و زیربنایی برای روند اصلاح ساختار ایران ایر برگزار شده است و یکی از راهکارها این است که سهام ایران‌ایر در بورس عرضه شود.

مدیرعامل ایران‌ایر تاکید کرد: این که ایران‌ایر شریک خارجی داشته باشد احتمال آن ضعیف است اما برای به انجام رسیدن تفاهم‌نامه MRO ( نگهداری و تعمیرات هواپیما) نیازمند ورود شرکت‌ بوئینگ هستیم و مجوزهای آن در حال اخذ است.

ایران بازنشستگی سهام کمیسیون اقتصادی هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر