کد خبر: 444053 A

در جلسه ظهر امروز رخ داد؛

ایلنا: در جلسه امروز شورای اقتصاد، با درخواست‌های وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی موافقت شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیسجمهور برگزار شد. در این جلسه درخواست‌های برخی از دستگاههای اجرایی مطرح و پس از ارائه گزارشات لازم و بحث و تبادل نظر، با برخی از این درخواست‌ها موافقت و تعدادی نیز برای بررسی بیشتر به کمیسیون شورای اقتصاد ارجاع شد.

در این نشست وزیر نفت درخواست این وزارتخانه را مبنی بر سرمایه‌گذاری برای دو طرح سرمایه‌ای شامل توسعه برداشت از مخازن نفت و گاز کشور و مطالعه و اجرای طراحی پایه توسعه جامع مکران از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران مطرح کرد که پس از بیان توجیهات فنی و اقتصادی و نیز ارائه گزارشی از مشخصات عمومی طرح‌های مذکور، شورای اقتصاد با این درخواست‌ها موافقت کرد.

اصلاح مجوز شورای اقتصاد برای تغییر محصول طرح‌های سرمایه‌گذاری فولاد بافت و فولاد سبزه‌وار نیز دو درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و پس از طرح نظرات و دیدگاههای مختلف و توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت، با درخواست های این وزارتخانه موافقت شد.

معاون وزیر کشور هم در این جلسه درخواست این وزارتخانه را مبنی بر احداث خط ۲ مترو شیراز با استفاده از تسهیلات مالی خارجی مطرح کرد که با این درخواست نیز موافقت گردید.

گفتنی است طرح احداث خط ۲ مترو شیراز قرار است ظرف مدت ۴ سال و با اشتغالزایی مستقیم برای ۳۴۵ نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم برای ۱۰۰ نفر اجرا شود و مجموع سرمایه گذاری برای این طرح ۷۷۱ میلیون دلار خواهد بود.

در ادامه این جلسه وزیر جهاد کشاورزی هم درخواست این وزارتخانه را تحت عنوان تمدید مصوبه شماره ۲۱۶۸۰۰ شورای اقتصاد مطرح کرد که پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

لازم به ذکر است که وزرای امور اقتصادی و دارایی، نیرو، نفت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون رئیس‌جمهور در امور اجرایی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این جلسه حضور داشتند.

 

اقتصاد جهاد کشاورزی دلار صنعت معدن و تجارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر