کد خبر: 444061 A

مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای تهران تاکید کرد:

ایلنا: در حال حاضر خط لوله‌هایی برای انتقال آب مصرفی پایتخت وجود دارد که سالیان متمادی از عمر مفید آن‌ها می‌گذرد و نیازمند توسعه و بازسازی جدی هستند.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای تهران قدیمی بودن طرح‌ها و تاسیسات آبی استان تهران را یکی از دغدغه‌های جدی این بخش برشمرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر خط لوله‌هایی برای انتقال آب مصرفی پایتخت وجود دارد که سالیان متمادی از عمر مفید آن‌ها می‌گذرد و نیازمند توسعه و بازسازی جدی هستند.

"محمدرضا بختیاری" در آیین تودیع و معارفه خود به بیلان منفی ۱۵۰ میلیون مترمکعبی منابع آبی استان تهران اشاره کرد و افزود: امروزه یکی از دغدغه‌های جدی ما در استان تأمین آب شرب است ولی در کنار آن معضلاتی نیز وجود دارد که باعث شده عمق چاه‌ها در دشت‌های مهم تهران همچون شهریار و ورامین به ۲۵۰ متر برسد و مشکلات جدی این بخش همچنان ادامه داشته باشد.

وی قدیمی بودن طرح‌ها و تاسیسات آبی استان تهران را یکی از دغدغه‌های جدی این بخش برشمرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر خط لوله‌هایی برای انتقال آب مصرفی پایتخت وجود دارد که سالیان متمادی از عمر مفید آن‌ها می‌گذرد و نیازمند توسعه و بازسازی جدی هستند.

مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر اینکه تمامی مشکلات حوزه آبی کشور در استان تهران قابل مشاهده است، تصریح کرد: با وجود تمامی مشکلات موجود در این حوزه بحمدالله مدیریت قبلی شرکت توانسته در طی هشت سال گذشته که کشور درگیر خشکسالی بوده است، وضعیت بحرانی موجود را به خوبی مدیریت کند.

همچنین در ادامه این مراسم «حسن کریمی»، معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه حساسیت و توجه به موضوع آب در استان تهران بسیار حیاتی است گفت: باید با برنامه ریزی و اقدامات جامع در این زمینه بتوانیم آب کشور را راهبری نموده و از به وجود آمدن بحران‌های احتمالی در این زمینه جلوگیری کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: ما در دولت تدبیر و امید کمترین تغییرات را در مدیریت اجرایی استان تهران داشته‌ایم و عمده این تغییرات موجود نیز شامل بازنشستگی و ارتقاء پرسنل بوده است.

کریمی در پایان با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه‌ای تهران در دوران تصدی «خسرو ارتقایی»، مدیر عامل پیشین، طرح‌ها و پروژه‌های عظیمی را به ثمر رساند، اظهار امیدواری کرد: مدیر عامل جدید شرکت به عنوان نیروی متخصص و با تجربه در حوزه آب بتواند با قدرت هرچه بیشتر در جهت تأمین آب شرب مردم استان تهران اقدامات بزرگی را به سرانجام برساند.

 

استان تهران پایتخت دولت معاون منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر