کد خبر: 448167 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در استان فارس 4 پروژه ریلی، دو پروژه آزادراهی و 18 طرح راهی در حال ساخت است، گفت: 100 کیلومتر از پروژه‌های راهی استان فارس تا پایان دولت به بهره برداری می‌رسد.

خیرالله خادمی، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ضمن بازدید از پروژه های عمرانی استان فارس به خبرنگار ایلنا، گفت: ردیف های اعتباری لایحه بودجه برای پروژه های عمرانی استان فارس در شقوق مختلف ریلی، آزادراهی و بزرگراهی برای ساخت بالغ بر 4 هزار و 800 کیلومتر بودجه پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه حدود هزار و 600 کیلومتر راه اهن در قالب 4 محور ریلی در حال ساخت و مطالعه برای اجرا در این استان وجود دارد، گفت:ساخت  600 کیلومتر در قالب دو محور آزادراهی در این استان پیش بینی شده است و حدود 18 طرح بزرگراهی به طول 2 هزار 600 کیلومتر در استان فارس برنامه اجرایی در دست ساخت و مطالعه داریم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: از 4 محور ریلی  عملیات اجرایی دو محور شروع شده و پیشرفت فیزیکی این محورها به طول حدود 300 کیلیومتر در حال حاضر 48 درصد است.

خادمی گفت: محور ریلی گلگهر به سمت شیراز و راه آهن یزد به سمت استان فارس در حال اجرا است. همچنین دو محور شامل اتصال راه آهن شیراز به بوشهر و احداث آزاد راه شیراز- جهرم به سمت بندرعباس هم از جمله محورهای ریلی این استان هستند.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی راه اهن شیراز به بوشهر شروع شده است، اظهار داشت: مطالعات پروژه راه آهن شیراز به سمت بندر عباس هم آغاز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه آزادراهی در استان فارس، گفت:  در بخش آزادراهی دو محور آزادراهی شیراز- اصفهان به طول 370 کیلومتر و شیراز – بوشهر به طول 320 کیلومتر در حال اجرا است.

وی ادامه داد: عملیات اجرای آزادراه اصفهان به شیراز در طول 225 کیلومتر در حال انجام است و تا کنون 49 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

خادمی با بیان اینکه آزادراه اصفهان- شیراز یکی از آزادراه های فعال کشور است ، ادامه داد:  در سال 95 این پروژه پیشرفت فیزیکی  25 درصدی داشت. از مزیت های این  آزادراه این است که  130 کیلومتر مسیر بین اصفهان تا شیراز را  کوتاه می کند و تاثیر زیادی در کاهش مصرف سوخت و افزایش ایمنی تردد به در مسیر استان های جنوبی کشورمان دارد.

این مقام مسئول گفت: در آزادراه اصفهان- شیراز حدود 2 هزار و 400  مشغول به کار هستند و  970 دستگاه ماشین آلات در این مسیر کار می‌کنند و این آزادراه یکی از 6 آزادراه بزرگ و فعال کشورمان است.

وی با بیان اینکه امروز علمیات اجرای آخرین قطعه آزادراه  شیراز به اصفهان به طول 14 کیلومتر شروع شد، گفت: امیدوارم این قطعه تا پایان سال 97 به اتمام برسد.

خادمی با بیان اینکه 225 کیلومتر از آزادراه اصفهان – شیراز تا پایان سال 97 به اتمام می رسد، گفت:100 کیلومتر از 18 طرح راهی در تا پایان دولت یازدهم به افتتاح می رسد.        

آزادراه اصفهان- شیراز خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر