کد خبر: 450339 A

وزیر نیرو در بازدید از محل حادثه ساختمان پلاسکو:

وزیر نیرو گفت: آب و برق منطقه در حال حاضر هیچگونه مشکلی ندارد و اکیپ‌های آب و برق به صورت تمام وقت و شبانه روزی برای سرویس دهی مناسب در منطقه حضور دارند.

به‌گزارش ایلنا، «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو صبح امروز (شنبه) با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو ضمن بازدید از عملیات آوار برداری ساختمان و گروه‌های امداد و نجات اکیپ‌های آب و فاضلاب و برق استان تهران، اظهار داشت: خوشبختانه پس از وقوع حادثه اقدامات بسیار سریعی از سوی همکاران حوزه آب و برق انجام شد، چنانچه حادثه به شبکه برق سرایت می‌کرد عمق فاجعه بیشتر می‌شد.

وی افزود: زمانی که حادثه اتفاق افتاد بلافاصله 5 پست توزیع برق منطقه با مشکل مواجه شدند که خوشبختانه با عملیات امدادی همکاران توزیع برق بلافاصله مشکل بر طرف می‌شود.

وی تصریح کرد: حضور به موقع همکاران حوزه برق و استقرار نورافکن‌ها، ژنراتورها و پست‌های سیار در محل حادثه باعث شد تا عملیات امداد و نجات در طول شب بدون هیچگونه توقف و اتلاف وقت تداوم پیدا کند.

چیت‌چیان با اشاره به اقدامات حوزه آب و فاضلاب در محل ساختمان پلاسکو، خاطرنشان کرد: بیش از 200 نفر از همکاران آب و فاضلاب تهران و حدود 8 دستگاه ماشین آلات سنگین در محل حادثه برای کمک به تسریع در عملیات امداد و نجات حضور دارند.

وی ادامه داد: بیش از 28 نفر برشکار برای برش زدن فلزات سنگین و تسهیل در جابجایی آن‌ها از طرف آبفا تهران در محل حادثه مستقر شده‌اند. همچنین فشار آب منطقه برای تسهیل در کار آتش نشان بالا رفته و کانکس مدیریت بحران نیز در محل حادثه استقرار پیدا کرده است.

وزیر نیرو افزود: امیدواریم هر چه زودتر با همکاری تمام ارگان‌های حاضر در محل حادثه بتوان کار آوار برداری را به پایان رساند. این حادثه برای همه ما درس عبرتی شد تا در مورد ایمنی ساختمان­های بلندمرتبه فرسوده ای که در سراسر کشور پراکنده‌اند، تجدیدنظری اساسی صورت گیرد.

وی در پایان تأکید کرد: آب و برق منطقه در حال حاضر هیچگونه مشکلی ندارد و اکیپ‌های آب و برق به صورت تمام وقت و شبانه روزی برای سرویس دهی مناسب در منطقه حضور دارند.

 

آب و فاضلاب استان تهران برق شبانه روزی عملیات امدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر