کد خبر: 452652 A

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خبر داد:

معاون وزیر صنت،معدن وتجارت در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر از افتتاح 452 طرح وپروژه عمرانی در این ایام خبر داد و گفت: از این تعداد 258 طرح صنعتی با سرمایه گذاری 22هزار میلیارد ریال و 123میلیون دلار ارزی به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا،  یزدانی با بیان اینکه افتتاح این طرح های صنعتی برای بیش از 9هزار نفر اشتغال بهمراه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: همچنین در این ایام 194 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر1600میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در ادامه ضمن تاکید بر نظارت و بازدید مستمر شرکت های استانی از زیر ساخت های عمرانی شهرکها ونواحی صنعتی استان ها تصریح کرد: مدیران استانی باید  از وضعیت زیر ساخت های عمرانی همه شهرکها و نواحی صنعتی استان خود مطلع باشند ودر کمترین زمان نسبت به رفع نواقص و مشکلات موجود در این مناطق صنعتی اقدام کنند.

یزدانی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح ویژگی های دولت الکترونیک پرداخت و گفت: کارگروه ویژه توسعه خدمات دولت الکترونیک در سازمان و سایر استان ها فعال شده است ، لذا این ماموریت را جدی گرفته ودر جهت پیاده سازی آن نهایت تلاش خود را بکار بگیرید.

وی توسعه خدمات دولت الکترونیک را زمینه ای برای إیجاد تغییر و تحول أساسی در نوع و کیفیت خدمات سازمان و واحدهای تابعه وهمچنین کاهش تخلفات اداری موثر برشمرد و گفت: الکترونیکی شدن اطلاعات موجود در سیستم دولتی ، ما را به سمت شفافیت بیشتر و تکریم حقوق صاحبان صنایع سوق می دهد.

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت همچنین در این نشست یک روزه به موضوعاتی نظیر اصلاح دستور العمل های واگذاری حق بهره برداری از زمین و تأسیسات زیربنایی ، ضرورت بهره مندی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها ونواحی استان ها  از خدمات بازار سرمایه به ویژه بورس کالا ،حمایت از کار آفرینان  وواحدهای دانش بنیان و... اشاره کرد.

گفتنی است، گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی ابتدا با تشکیل 6 کارگروه تخصصی ساخت وساز و تخلفات ساختمانی ، کارگروه دستورالعمل های واگذاری زمین و مشوقات ، کارگروه ارتقاء رقابت پذیری نظیر توسعه صادرات وآموزش واحدهای صنعتی ، کارگروه پایش قراردادهای راکد، کارگروه قراردادهای نواحی صنعتی جهاد والحاق زمین به شهرکها ونواحی صنعتی وکارگروه مسائل مرتبط با روابط عمومی، امور مالی و توسعه منابع انسانی  آغاز بکار کرد.

این کارگروه ها متشکل از معاونان، مدیران و مشاوران سازمان و مدیران عامل استانی بود که مصوبات آن نیز در بخش بعدی کردهمایی که در بعدازظهر همان روز برگزارشد به اطلاع کلیه مدیران عامل استانی رسید.

همچنین در این نشست مشترک معاونان ومدیران سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران به موضوعاتی نظیر مدیریت بهینه مصرف آب صنعتی درشهرکها ونواحی صنعتی،درج اطلاعات سرمایه گذاران خارجی در سیستم مدیریت سازمان((MIS ، توسعه صادرات واحدهای صنعتی کوچک ، پایش قراردادهای راکد، مسائل مرتبط به گزارش مجامع و وضعیت نیروی انسانی شاغل در شرکت های استانی پرداخته شد.

بورس کالا دلار دهه فجر سرمایه گذاری معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر