کد خبر: 452708 A

وزیر ورزش و جوانان:

وزیر ورزش و جوانان از اعطای ۷۰۰ هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت ۱۰۰ میلیون ریالی به زوج های جوان در سال جاری خبر داد و گفت: در حوزه ورزش نیز به زودی سند توسعه این بخش از سوی این وزارتخانه به دولت تقدیم می شود.

به گزارش ایلنا؛ مسعود سلطانی‌فر عصر پنجشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به قزوین با حضور در جمع خبرنگاران، افزود: دولت با همه تنگناهای خود از طریق سیستم بانکی، برنامه های خوبی را برای حمایت از جوانان در نظر گرفته که یکی از آنها اعطای وام ازدواج است.

وی با اشاره به رشد اعطای وام ازدواج جوانان، ادامه داد: در سال جاری به ۷۰۰ هزار زوج وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی ریالی پرداخت شده و ۳۰۰ هزار مورد تقاضا نیز مورد تصویب قرار گرفته و به شعب مختلف بانکی کشور ابلاغ شده است.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه امیدواریم تا پایان امسال میزان اعطای وام های ازدواج جوانان به بیش از یک میلیون فقره برسد، یادآور شد: با وجود آنکه نظام اقتصادی کشور هنوز متاثر از آثار تحریم ها است اما در حال خروج از این وضعیت قرار داریم.

وی همچنین تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی در سطح کشور را ۴ هزار مورد اعلام و افزود: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و راه اندازی این طرح ها ۹۰ هزار میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: سال آینده با پیش بینی های در نظر گرفته در برنامه ششم توسعه برای تامین منابع لازم برای جوانان و ورزش، فضای برجام را از سال آینده در این دو بخش امیدوار کننده می دانیم و فصل جدیدی را از فعالیت های مربوط به آن را پیش رو خواهیم داشت.

سلطانی‌فر در خصوص واگذاری اماکن ورزشی نیز گفت: امیدواریم با حل مشکلات مربوط به روند واگذاری ها، به گونه ای اقدام شود که مردم از اجرای طرح دچار مشکل نشوند.

به گفته وی، طرح جامع ورزش نیز که از سال ها پیش تهیه شده امیدواریم قبل از بازنگری دوباره و تکمیل آن، سند توسعه ورزش کشور را تقدیم دولت کرده تا مقدمه اجرای این طرح فراهم شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سفر یک روزه به قزوین و بازدید از طرح ها و فضاهای ورزشی این استان، افزود: قزوین در بخش سخت افزاری با سرمایه گذاری خوب دولت و بخش خصوصی مواجه بوده که از این جهت یک رویکرد خوب را شاهد بوده ایم.

وی اضافه کرد: با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه های سخت افزاری و امور قهرمانی، امیدواریم علاوه بر ورزش همگانی نام قزوین را در آینده نه چندان دور به شکل پررنگ و برجسته ای در ورزش قهرمانی کشور داشته باشیم.

سلطانی‌فر یادآور شد: ورزش استان در برخی از رشته ها از استعدادهای خوبی برخوردار بوده و ورزشکاران آن نیز از عناوین مهم بین المللی برخوردار هستند که امیدواریم با استمرار فعالیت های آنان شاهد ادامه افتخارآفرینی در میادین بزرگ همچون المپیک باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه زیرساخت ها و استعدادهای ورزشی خوبی را در قزوین شاهد هستیم، گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان به همراه استاندار در حال تدبیر و راهکاری هستند تا این استان بتواند در لیگ های برتر والیبال و بسکتبال حضور داشته و در لیگ های معتبر فوتبال نیز دارای نماینده باشد. 

وی در پایان تاکید کرد: مدیران استان قزوین نیز در کمک به ورزش و حل مشکلات مربوط به جوانان کمک و حمایت های خوبی را به عمل آورده که باید این مساله تداوم داشته باشد.

 

ازدواج دولت ورزش و جوانان وزارتخانه جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر