کد خبر: 453159 A

اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق اهواز؛

شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد عامل قطع برق اهواز رطوبت و شدت گرد و غبار و چسبندگی آن بر روی تجهیزات شبکه بوده است.

به گزارش ایلنا، صبح روز گذشته پدیده گرد و غبار غلیظ به میزان ۹۹۸۵ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۶۷ برابر حد مجاز در استان خوزستان و به‌ویژه شهر اهواز رخ داد و هم‌زمان با آن شاهد وزش طوفانی با سرعت ۶۰کیلومتر در ساعت همراه با بارش پراکنده باران در اهواز بودیم.

این بحران باعث شد تعداد ۹ ایستگاه فوق توزیع و ۶ دستگاه ترانسفورماتور در برخی ایستگاه‌ها از مدار خارج شوند و همچنین در این حادثه بیش از ۳۰۰ فیدر فشار متوسط بی‌برق شد.

با توجه به اعلام قبلی استانداری خوزستان، ستاد بحران این شرکت تمام گروه‌های عملیاتی را وارد عمل کرده و تا ساعت ۲۱ شب گذشته غالب مشکلات شبکه را رفع و وضعیت کل شبکه برق کلانشهر اهواز عادی شد. اما متاسفانه به دلیل شدت گرد و غبار و چسبندگی آن بر روی تجهیزات و تاسیسات شبکه، بامداد امروز به دلیل بالا رفتن میزان رطوبت در اثر مه و  شبنم، لایه‌های گرد و غبار غلیظ موجود بر روی تجهیزات مرطوب شده و باعث انتقال جریان و زمینه اتصال کوتاه و در نهایت قطع برق شد.

پس از بروز چنین پدیده‌ای گروه‌های امداد و پشتیبانی برق منطقه‌ای خوزستان با همکاری آتشنشانی و شهرداری اهواز وارد عمل شدند که طبق اعلام دیسپاچینگ مرکز تلاش می‌شود در اسرع وقت و تا عصر امروز ایستگاه‌ها وارد مدار شوند.

در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از شبکه برق اهواز متاثر از این حادثه بی برق هستند.

 

استان خوزستان برق گرد و غبار اهواز قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر