کد خبر: 453600 A

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد:

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: تمام پست‌های برق اهواز از ساعت 17 امروز وارد مدار شده و شبکه برق اهواز برق‌دار شد.

به گزارش ایلنا، " مسعود قنواتی" معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان این مطلب که تمام پست‌های برق شهر اهواز وارد مدار شده‌اند گفت: حدود 5 پست فوق توزیع این شهر، بدون برق بودند که با برقدار شدن ایستگاه اصلی شمال غرب، تمام پست‌های بدون برق، نیز از ساعت 16 امروز (شنبه) به ترتیب وارد مدار شدند و آخرین پست برق باقیمانده نیز حدود ساعت 17 وارد مدار شد.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر تمامی شهر اهواز برق‌دار است و منطقه بدون برق نداریم.

قنواتی علت اصلی قطع برق اهواز را آلودگی شدید و گرد و خاک با غلظت بالای دیروز (جمعه) توأم با بارش باران بوده که باعث گل آلودگی و ایجاد چسبندگی بر روی تجهیزات و مقره های برق و مانع از عبور جریان الکتریسیته شده است، اظهار داشت: با شستشوی تجهیزات شبکه و پست‌ها، بسیاری از پست‌ها برقدار شده‌اند و پست‌های فرعی نیز به‌زودی برق‌دار خواهند شد.

وی با بیان اینکه پست‌های کیان آباد، باغ معین، توحید، آهودشت و شیبان از جمله پست‌های 132 کیلو ولت بودند که تا عصر امروز بدون برق بودند افزود: با برق‌دار شدن پست 400 کیلولت شمال غرب، پست‌های بدون برق ذکر شده در زمان حاضر برق‌دار شده‌اند.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به اینکه برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث بایستی یا همیشه دستگاه‌های شستشوی مقره در اختیار باشد و یا اینکه تمام تجهیزات پوشش شبکه و پست‌های برق عایق داشته باشند.

گفتنی است، صبح روز گذشته پدیده گرد و غبار غلیظ به میزان ۹۹۸۵ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۶۷ برابر حد مجاز در استان خوزستان و به ویژه شهر اهواز رخ داد که هم‌زمان با آن طوفانی با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت همراه با بارش‌های پراکنده باران در اهواز به وقوع پیوست که این بحران باعث شد تعداد ۹ ایستگاه فوق توزیع و ۶ دستگاه ترانسفورماتور در برخی ایستگاه‌ها از مدار خارج شوند، در این حادثه بیش از ۳۰۰ فیدر فشار متوسط بی‌برق شده بود.

 

بارش باران برق پوشش اهواز منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر