کد خبر: 457138 A

شاخص 87 واحد بالا رفت؛

در معاملات امروز بیش از 857 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 739 میلیارد ریال در 54 هزار و 495 نوبت داد و ستد شد.

به گزارش ایلنا؛ شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با 87 واحد رشد در جایگاه 76 هزار و 766 واحدی قرار گرفت.

نمادهای بانک وتجارت (بانک تجارت) و وبملت (بانک ملت) که در روزهای اخیر پس از ثبت زیان های سنگین بازگشایی شده اند، در معاملات امروز، سهم اصلی را در رشد شاخص داشتند.

تحلیلگران، افت شدید نرخ این سهام و قرار گرفتن آنها در کف قیمتی را دلیل اصلی جذابیت سهام این بانک ها در بورس می دانند.

خساپا (سایپا) و شخارک (پتروشیمی خارک) نیز با رشد خود تاثیر مثبت بر شاخص داشته و به رشد شاخص کمک کردند.

در مقابل نمادهای کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، اخابر (مخابرات) و وصندوق (صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی) با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

در معاملات امروز بیش از 857 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 739 میلیارد ریال در 54 هزار و 495 نوبت داد و ستد شد.

بررسی شاخص های بازار نشان دهنده رشد اغلب آنهاست، بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 30 واحد، شاخص کل (هم وزن) 46 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 36 واحد، شاخص آزاد شناور 204 واحد، شاخص بازار اول 96 واحد و شاخص 30 شرکت برتر 9 واحد افزایش یافت.

تنها شاخص منفی بازار امروز یعنی شاخص بازار دوم سه واحد افت کرد.

بشترین رشد قیمت در معاملات امروز به نام حق تقدم مواد اولیه داروپخش، ایران ارقام، سیمان شاهرود، سیمان صوفیان و تامین ماسه ریخته گری ثبت شد.

بالاترین کاهش قیمت نیز به حق تقدم لیزینگ رایان سایپا، حق تقدم صنایع کاغذسازی کاوه، تولیدی مهرام، خوراک دام پارس و حق تقدم توکافولاد تعلق داشت.

شاخص فرابورس نیز امروز درجا زد و در پله 835 واحدی ماندگار شد.

در معاملات امروز، بیش از 213 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش بیش از پنج هزار و 56 میلیارد ریال در 23 هزار و 137 نوبت خرید و فروش شد.

تجارت رشد شاخص شرکت برتر ریخته گری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر