کد خبر: 458043 A

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت:

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارزشمند خواندن تکمیل زنجیره تولیدات در کشور گفت: سیاست دولت تکمیل زنجیره ارزشی با توجه به صرفه اقتصادی است.

به گزارش ایلنا، حسین ابویی مهریزی صبح امروز در آیین افتتاح شرکت تولیدی آلومین سرام نگین میبد با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: هر سرمایه‌گذاری که می‌شود افتخار و دستاوردی برای موفقیت نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه تولید و تکمیل زنجیره کاشی و سرامیک کشور لازم و ضروری است،افزود: سیاست‌های دولت و وزارت صنعت و معدن تکمیل اقتصادی زنجیره ارزشی است اما نه به هر قیمتی بلکه باید مقرون به صرفه باشد و توجیه اقتصادی داشته باشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه زنجیره کاشی و سرامیک پیچیدگی زیادی دارد، خاطر نشان کرد: در عین حال ارزش افزوده بالایی دارد اما اگر بخواهد به تکمیل زنجیره برسد، باید به‌روزرسانی شود.

وی با تأکید بر اینکه انجام هر طرح و پروژه‌ای باید بر اساس مطالعات دقیق و کارشناسی باشد، اظهار داشت: پروژه‌ها باید صرفه اقتصادی داشته باشد و نیازهای داخل را نیز رفع کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یزد قطب تولید کاشی و سرامیک در کشور است، تصریح کرد: در دنیای کنونی رقابت در تولید و اقتصاد بر مبنای دهم و صدم درصد است و باید تلاش کنیم از لحاظ کیفی نیز به رشد قابل قبولی برسیم.

وی با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت از بخش تولید و اقتصاد در کشور افزود: برای توسعه طرح‌ها نیز می‌توان از تسهیلات اعتباری صندوق توسعه ملی استفاده کرد و قول می‌دهم تسهیلات ارزی را برای واحدهایی که نیاز به این تسهیلات دارند، به ویژه آلومین سرام نگین فراهم کنیم.

دولت وزارت صنعت معدن و تجارت وزیر صنعت معدن و تجارت یزد سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر