کد خبر: 468447 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تقاضا برای استفاده از حمل و نقل هوایی 21 درصد رشد داشته گفت: چارتر تک ‌فروشی غیر قانونی است و برای نوروز 96 افزایش قیمت جهشی در بلیت هواپیما نداریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علی عابدزاده در نشست خبری حاشیه‌ای ورود دومین هواپیمای ایرباس به ناوگان ایران‌ایر گفت: نوسازی ناوگان هوایی در راستای افزایش رضایت و حفظ حقوق شهروندی است.

وی ادامه داد: تست ایمنی پرواز از مهم‌ترین سیاست‌های نوسازی ناوگان بوده است چرا که به همین دلیل شرکت‌های هواپیمایی ایرانی جا به جایی 4 میلیون مسافر را از دست داده‌اند.

وی افزود: این تعداد مسافر به دلیل نبود ناوگان هوایی و بالا بودن سن هواپیماهای کشورمان جذب ایرلاین‌های خارجی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان هواپیمایی در مورد ورود هواپیماهای دسته دوم به کشور گفت: خرید هواپیماهای کارکرده با شرایط دستورالعمل مصوبه شورای عالی هواپیمایی است که جنبه‌های مختلفی را در آن مورد توجه قرار داده‌ایم از جمله سن هواپیما و ساعت پرواز هواپیما.

معاون وزیر راه ورشهرسازی با تاکید بر این که تمام هواپیماها بر اساس مصوبه شورای عالی هوایی وارد کشور شده‌اند، گفت: با توجه به همین سیاست‌های دولت توانستیم عمر ناوگان کشور را یک سال کاهش دهیم و ورود هواپیماهای جدید هم در راستای کاهش عمر هواپیماها ایرلاین‌های داخلی است.

عابدزاده همچنین با اشاره به کنترل بازار فروش بلیت هواپیما در آستانه برگزاری سفرهای نوروزی گفت: از دو سال گذشته نرخ بلیت هواپیما آزادسازی شده است به طور مثال بلیت هواپیما به مقصد کیش بین 50 هزار تومان تا 350 هزار تومان بر اساس شرایط عرضه و تقاضا متغیر بوده است.

وی ادامه داد: در حالی که کمتر از 10 درصد صندلی‌های ناوگان هوایی افزایش پیدا کرده است تقاضا برای استفاده از هواپیما 21 درصد رشد داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه چارتر تک فروشی مورد تایید سازمان هواپیمایی نیست گفت: پروازهای چارتری در شرایطی پذیرفته می‌شود که مشمول مقررات چارتر باشد.

عابدزاده ادامه داد: به طور قطع شاهد افزایش جهشی قیمت‌های هواپیما برای نوروز 96 نخواهیم بود.

رشد قیمت بلیت هواپیما نوروز وزیر راه و شهرسازی هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر