کد خبر: 470936 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان تشریح کرد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با اعلام جزییات پروژه های راهسازی استان گیلان گفت: راهداری نوروزی در شبکه راهی استان گیلان با 400 راهدار و 40 اکیپ انجام می شود.

شعبانعلی خاوری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به شروع راهداری نوروزی و ادامه آن تا ۱۵ فروردین گفت: استان گیلان از پرتردد ترین استان ها در ایام تعطیلات نوروز محسوب می شود و از این رو ۴۰ راهدارخانه و کمپ در طول راه های استان  فعال هستند و ۴۰۰ نیروی راهدار در سطح استان آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

 وی افزود: در طول ایام تعطیلات نوروزی  ۲۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و گشت راهداری که مجهز به جی. پی . اس هستند آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.  

خاوری همچنین با اشاره به پروژه های راهسازی که پیس از شروع سفرهای نوروزی در جهت رفاه حال مسافران به اتمام رسیده اند، گفت: در طول سال بحث بهسازی رویه های آسفالت جاده و شبکه راهی استان به صورت مستمر دنبال می کنیم. در سال جاری روکش آسفالت چیزی حدود ۲۳۰ کیلومتر از راه های شریانی استان انجام شد . همزمان بهسازی روکش جاده چندین قطعه و پروژه را به اجرا رساندیم که از جمله آن پروژه  فومن به سراراوان است  که سه کیلومتر از این محور پر حجم ترافیکی ۴ خطه شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان افزود: در شرق گیلان هم مسیر آستانه به رودبنه از راه فرعی به راه اصلی تبدیل شد.

وی گفت: چند روز گذشته هم مهم ترین پروژه استان یعنی آزادراه منجیل به رودبار با حضور معاون رییس جمهوری به افتتاح رسید. آزادراه منجیل به رودبار ادامه پروژه آزادراه قزوین – رشت است که این محور تا امام زاده هاشم ادامه دارد. در ادامه این آزادراه  پروژه جدیدی تعریف شده که از امام زاده هاشم به سمت انزلی که ۶۰ کیلومتر ادامه خواهد داشت.

خاوری اظهار داشت : ادامه ساخت  پروژه احداث راه اصلی سیاهکل- سنگر- سراوان قسمتی دیگر از آزادراه قزوین – رشت به سمت امام زاده هاشم است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان ادامه داد: همچنین سه کیلومتر از محور رضوانشهر به انزلی را هم به صورت چهار خطه قبل از شروع سفرهای نوروزی زیر بار ترافیک بردیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اکثر نقاط گردشگری استان در روستاها قرار دارد برای سفرهای نوروزی ۴۰۰   کیلومتر رویه های راه های روستایی را اصلاح و بهسازی کرده ایم.

خاوری  با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ کیلومتر آزادراه در استان در حال ساخت است، گفت:  در قالب بزرگراه یک پروژه ۲۲ کیلومتری در منطقه فومن به سراوان در حال ساخت است. همچنین پروژه بزرگراه انزلی به رضوانشهر به طول ۱۵ کیلومتر از سال آینده شروع خواهد شد.

وی گفت: شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ساخت  ۱۲ کیلومتر کمربندی در استان را در دست اجرا دارد. همچنین   در لنگرود ۸ کیلومتر در پره سر ۲ کیلومتر در منطقه خطبه سرا به صورت بزرگراهی در حال ساخت است. همچنین کمربندی فاز اول جمعه بازار به طول ۲.۵ کیلومتر در حال ساخت است و  سه کیلومتر از ۱۲ کیلومتر پروژه ملا سرا به شفت را در دست اجرا داریم.

راهداری نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر