کد خبر: 471900 A

نوبخت:

سخنگوی دولت گفت: گزارش کاملی از آنچه که سال گذشته در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب انجام شد را ارائه می دهیم.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی و نیز سخنان ایشان در مشهد مقدس افزود: دولت مصمم و مهیا در مسیر ارشادات و بیانات معظم له حرکت می کند.

وی افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی در سایه اتحاد ملی انجام می پذیرد و پیشرفت کشور در گرو تبعیت از رهبر معظم انقلاب در اجرای این سیاست هاست.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: مایوس شدن دشمنان از نبود فاصله بین مسئولان ارشد نظام، موجب استحکام داخلی و افزایش بازدارندگی ملی می شود.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: دولت گزارش کاملی از آنچه که سال گذشته در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در راستای بیانات مقام معظم رهبری انجام داد را ارائه می دهد.

وی با اشاره به خودکفایی در تولید گندم گفت: یکی از تاکیدات رهبر انقلاب در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، دستیابی به امنیت غذایی است که خودکفایی در تولید گندم از نشانه های آن است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به اتصال چند استان از جمله گیلان به خطوط ریلی کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین پروژه های زیربنایی و شاخص اقتصادمقاومتی، اهتمام دولت به اتصال این استان ها به خطوط ریلی کشور است.

نوبخت با اشاره به وضعیت شاخص های توسعه در گیلان خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های رسمی، شاخص های توسعه در گیلان نظیر کاهش نرخ بیکاری، خروج از رکود و پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی رو به بهبود و جزو استان های شاخص است.

 

نامه رئیس جمهوری به رهبری، امیدآفرین است

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت نیز گفت: نامه رئیس جمهوری به رهبر معظم انقلاب پس از بیانات معظم له در مشهد مقدس و تاکید بر توجه بیشتر دولت به اشتغال، امیدآفرین است.

آیت الله زین العابدین قربانی اظهار کرد: اعلام آمادگی رئیس جمهوری پس ازبیانات رهبر انقلاب در مشهد مقدس برای تولید و اشتغال بیشتر، موجب امید مضاعف ما شد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبری افزود: مصلحت کشور، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه رشت سوابق انقلابی رئیس جمهوری را درخشان دانست و ادامه داد: نباید کاری کرد که با حرف های اهانت آمیز، روحیه رئیس جمهوری و دولت تضعیف شود.

آیت الله قربانی در خاتمه سخنانش گفت: باید همه ما پیرو فرامین رهبر معظم انقلاب باشیم و از کسانیکه که با ایشان زاویه پیدا نمی کنند، حمایت می کنیم.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری همچنین عصر امروز (پنجشنبه) با حضور در گلزار شهدای رشت، به مقام شامخ شهیدان والامقام ادای احترام کرد. 

فرمانداران و مدیران استان گیلان نیز امروز در ادامه دیدارهای نوروزی با سخنگوی دولت دیدار کردند.

اقتصاد مقاومتی امام جمعه دولت رهبر معظم انقلاب سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر