کد خبر: 477614 A

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با بیان اینکه در حال حاضر راه آهن تهران – همدان تا 20 کیلومتری همدان پیشروی کرده است، گفت: ‌این پروژه با تکمیل ایستگاه‌های راه آ‌هن به صورت رسمی اواخر خردادماه به افتتاح می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، جبارعلی ذاکری در حاشیه بازدید از راه آهن تهران – همدان در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت فیزیکی این پروژه اظهار داشت: از 4 ماه گذشته با تجویز اعتبارات جدید ریل گذاری در این پروژه با سرعت بیشتری انجام شد و در حال حاضر راه آهن و ریل به 20 کیلومتری شهر همدان رسیده است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با بیان اینکه در این پروژه 267 کیلومتر ریل گذاری شده است، گفت: از این میزان ریل گذاری 20 کیلومتر آن باقی مانده است که تا 2 هفته آینده به اتمام می‌رسد.

ذاکری با بیان اینکه پس از تکمیل ریل گذاری عملیات تکمیل ایستگاه‌های راه آهن این پروژه ادامه پیدا می‌کند، گفت: 45 روز پس از اتمام ریل گذاری ایستگاه‌های این راه آهن به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه تا اوایل اردیبهشت ماه ریل گذاری راه آهن تهران – همدان به پایان می‌رسد ادامه داد:‌ اواخر خردادماه این پروژه با تکمیل ایستگاه‌ها به صورت رسمی به افتتاح خواهد رسید که البته در ابتدا این ایستگاه‌ها خدمات اولیه به مسافران ارائه می‌دهد.

ذاکری با تاکید بر اینکه در بخش تامین مالی ساخت ایستگاه‌ها با مشکل کمبود موانع مواجهه نیستیم ، گفت: هیچ یک از پیمانکاران مطالبات معوقه ندارند. بودجه سال 95 برای این پروژه 250 میلیارد تومان بوده که تخصیص داده شده که این پروژه در موعد مقرر به افتتاح می‌رسد.

 

بودجه راه آهن مسافران همدان مطالبات معوقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر