کد خبر: 488378 A

علی ناظم در گفتگو با ایلنا:

علی ناظم، کاندیدای شورای شهر تهران گفت: آقای قالیباف هیچ گونه مبنای درستی برای درصد گذاری بر روی جامعه ندارد و شهرداری تهران امروزه مصداق مقاومت اقتصادی است نه اقتصاد مقاومتی مادامی که نتواند خلق درآمد پایدار داشته باشد.

دکتر علی ناظم، کاندیدای شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا شعار 96 و 4 درصدی آقای قالیباف در دوازدهمین دوره انتخابات صحت دارد و صاحبان املاک و حقوق‌های نجومی که برخی از آنها از مدیران شهرداری تهران هستند در کدام دسته از این شعار انتخاباتی قرار می‌گیرند به خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: در ابتدا باید بگویم که کلمه املاک نجومی را باید به املاک رانتی تغییر دهیم. آقای قالیباف یک شعار 96 و 4 درصدی می‌گوید در حالیکه ایشان آمده است و افراد ثروتمند از جمله صاحبین املاک و حقوق‌های نجومی را حساب کرده و به نظر خودش این آمار 4 درصد است و در نهایت مجموع مردم عادی 96 درصد جامعه است درحالیکه در واقعیت این آمار می‌تواند عدد دیگری باشد چرا که نظر آقای قالیباف نسبت  4 به 96 درصد بوده است.

ناظم در رابطه با اقتصاد شهری گفت: پیشنهاد من این است که باید فرهنگ خلق ثروت و درآمدهای پایدار را در سیستم مدیریت شهری ایجاد کنیم چرا که ما سازمان‌هایی داریم که توانایی خلق ثروت دارند اما در حال حاضر فقط مصرف کننده منابع و اعتبارات هستند.

وی گفت: ما در حوزه مدیریت شهری باید از سرمایه گذاری‌های خارجی استفاده کنیم اما نباید آن را فقط به ساخت مال‌ها محدود کنیم چرا که حوزه‌های زیادی برای سرمایه گذاری در مدیریت شهری وجود دارد اما متاسفانه به دلیل عدم وجود متخصصین پیگیری نمی‌شود. برای مثال ما در حوزه شهر الکترونیک و هوشمند متقاضیان زیادی مانند شرکت‌های دانش بنیان و ... با حمایت سرمایه گذاران خارجی داریم اما به این مسئله کم توجهی می‌شود.

علی ناظم در رابطه با وضعیت مدیریت شهری گفت: ما می‌توانیم با به کار گیری نیروهای جوان و حمایت آن‌ها در جهت اقتصاد مقاومتی گام برداریم. این درحالیست که این روزها در شهرداری تهران شاهد تحقق مقاومت اقتصادی نیستیم بلکه مقاومت اقتصادی را شاهد هستیم.

اقتصاد مقاومتی جامعه شورای شهر تهران شهرداری تهران گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر