کد خبر: 492970 A

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی جزییات برنامه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ماه رمضان را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر مهرفرد گفت: جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی و با وجود تولید مازاد گندم، طی سه ماه گذشته ۲۰۰ هزار تن آرد از کشور صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی ایران به بیش از ۳۰ کشور به‌صورت مستقیم صادر می‌شود، بیان کرد: در شرایط فعلی بازارهای جدیدی به روی ایران باز شده که به‌عنوان توافق‌نامه‌های تجاری با روسیه و کشورهای اوراسیا توسعه میابد. همچنین تجارت در زمینه محصولات کشاورزی با کشور عراق، سازماندهی می‌شود.

مهرفرد با اشاره به وجود تجربه و تخصص کافی در زمینه کشاورزی داخل کشور افزود: توسعه زنجیره‌های غذایی از تولید تا مصرف از اهداف برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است؛ در حالی که هم‌اکنون تولید محصولات کشاورزی تولیدکنندگان در برخی موارد به‌موقع جذب بازار و مصرف نمی‌شود، اما با توسعه این زنجیره، مشکلات این بخش مرتفع می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: طبق رویه‌های هر سال، طرح ضیافت ماه رمضان اجرایی شده و کالاهای اساسی نظیر گوشت، مرغ، روغن، شکر و... به استان‌ها ارسال شده است.

مهرفرد با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در کارگروه تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی در این باره انجام شده است، ادامه داد: این کالاها شامل حدود ۲۰ هزار تن مرغ، ۲۰ هزار تن شکر برای خانوار، ۲۰ هزار تن شکر برای صنعت و ۳۰ هزار تن برنج خارجی در استان‌ها توزیع می‌شود.

وی تأکید کرد: برنج سفید مرغوب خارجی با قیمت هر کیلوگرم سه‌هزار و ۷۰۰ تومان توزیع می‌شود.

تنظیم بازار کالاهای اساسی کشاورزی ماه رمضان وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر