کد خبر: 497720 A

مدیرعامل آبفار استان تهران مطرح کرد؛

مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: خسارت های ناشی از انشعاب های غیرمجاز سبب شده طرح پیمایش، شناسایی و ساماندهی این انشعاب ها بسیار ضروری به نظر برسد.

به گزارش ایلنا، «رضا پوررجب» مدیرعامل آبفار استان تهران ضمن اشاره به اراده جدی مدیران این شرکت در راستای رفع مشکل انشعاب های غیر مجاز گفت: محدودیت منابع آب شیرین و افزایش جمعیت جهانی و در پی آن نیاز بیشتر به این ماده حیاتی موجب شده پی گیری این موضوع با نگاهی دقیقتر دنبال گردد.

وی افزود: معظل استفاده از آب به صورت غیرقانونی علاوه بر افزایش هدررفت آب و آب بحساب نیامده پیامدهای دیگری از قبیل تخریب شبکه آبرسانی، احتمال آلودگی در شبکه، افت فشار آب و عدم مدیریت صحیح آب و بسیاری موارد دیگر را در پی دارد و همانطور که می دانیم در شرایط کنونی کاهش تلفات آب می تواند نقش بسزایی در توسعه خدمات آبرسانی ایفا کند.

پوررجب تصریح کرد: روستاهای استان تهران به دلیل نزدیکی به پایتخت از شرایط ویژه ای برخوردار هستند جمعیت های مهاجرو افزایش بی رویه ساکنین طی سالهای اخیر از یک سو، کاهش سفره های آب زیرمینی و خشکسالیهای پی درپی از سوی دیگر سبب گردیده محافظت از آب این کالای اساسی بیشتر از گذشته احساس گردد.

وی با اشاره به ماده 660 قانون مجازات های اسلامی که بر اساس آن استفاده از انشعاب آب بدون پرداخت هرگونه وجه و یا حق انشعاب متخلفان علاوه بر جبران خسارت به سه تا یک سال حبس محکوم  خواهند شد گفت این کار مستلزم آن است که مراجع قانونی نیز همکاری لازم را با شرکت های آب و فاضلاب داشته باشند و برخورد با  متخلفین از سوی این مراجع در مواقع لازم صورت گیرد.

مدیر عامل آبفار استان تهران ادامه داد: طی دو سال اخیر با تلاش و کوشش همکاران در سطح شهرستانهای استان موفق شدیم تعداد 11290 انشعاب غیر مجاز را شناسایی و 2796 تعداد از آن را ساماندهی و تبدیل به مجاز نموده و مابقی آن در دست اقدام می باشد و همچنین برنامه های مدون برنامه ریزی شده است.

پوررجب در پایان گفت ما امیدواریم فرهنگ استفاده صحیح و قانونی از آب این ماده حیاتی که در زندگی بشرجزء پر اهمیت ترین کالا ها محسوب می گردد به درستی در بین ساکین روستاها جایگاه خود را پیدا کرده  تا ما نیز بتوانیم برای خدمات رسانی بهتر گامهای موثرتری برداریم.

 

آب و فاضلاب استان تهران افزایش جمعیت حبس برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر