کد خبر: 502977 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان؛

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: طرح جامع مطالعات حقابه داران حوضه آبریز زاینده‌رود در حال حاضر به اتمام رسیده است و نتایج آن با ذی‌نفعان و حق‌ابه داران بررسی و نهائی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: طرح جامع مطالعات حقابه داران حوضه آبریز زاینده‌رود در حال حاضر به اتمام رسیده است و نتایج آن با ذی‌نفعان و حق‌ابه داران بررسی و نهائی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه اطلاعرسانی وزارت نیرو(پاون)، "مسعود میرمحمدصادقی " مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان درخصوص توزیع آب زاینده‌رود اظهار داشت: توزیع آب در حوضه آبریز زاینده‌رود از سد مخزنی بر طبق برنامه آب ابلاغی که با مشارکت کلیه ذی‌نفعان از جمله نمایندگان کشاورزان استان اصفهان در شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود تدوین، و انجام می‌ پذیرد.

وی افزود: با عنایت به درخواست نمایندگان کشاورزان (اصناف کشاورزی شهرستان‌های فاریاب رودخانه زاینده‌رود) در فصل بهار به منظور انجام کشاورزی و با تأیید سازمان جهادکشاورزی استان، آب از سد مخزنی زاینده‌رود رهاسازی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان درباره تأمین آب باغات در فصل تابستان یادآور شد: بدیهی است به منظور تأمین آب باغات شهرستان‌های غرب حوضه زاینده‌رود در فصل تابستان طبق برنامه توزیع آب ابلاغی وزارت نیرو، تخصیص لازم انجام شده و در سال گذشته نیز در فصل تابستان توزیع آب جهت حفظ باغات بر همین منوال انجام گرفته است.

وی گفت: در برنامه توزیعی ابلاغ شده توسط شورای هماهنگی حوضه زاینده‌رود توزیع آب به صورت پیوسته پیش‌بینی نشده است و اینکه به علت عدم تحقق ورودی سد مخزنی زاینده‌رود نسبت به پیش‌بینی‌های انجام شده و لزوم ذخیره راهبردی آب شرب تا اواخر پائیز سال 96 توزیع آب به صورت پیوسته در فصل تابستان امکان‌پذیر نیست.

صادقی با بیان اینکه در حال حاضر صنف کشاورزان استان اصفهان قراردادهای ساماندهی و نظارت برداشت در حوضه آبریز زاینده‌رود با شرکت آب منطقه ای اصفهان را دارند، اذعان داشت: تمامی تلاش‌های لازم به منظور برخورد با تخلفات آبی در حوضه آبریز زاینده‌رود در محدوده استان اصفهان صورت گرفته است و دبیر نظام صنفی کشاورزان استان (مجری طرح‌های فوق) ناظر بر این امر هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان در پایان درباره نتایج طرح جامع مطالعات حقابه داران اعلام کرد: طرح جامع مطالعات حقابه داران حوضه آبریز زاینده‌رود در حال حاضر به اتمام رسیده است و نتایج آن با ذی‌نفعان و حق‌ابه داران بررسی و نهائی خواهد شد.

استان اصفهان اصفهان تخلفات منطقه ای میرمحمدصادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر