کد خبر: 503617 A

وزیر نیرو در آیین آغاز آبگیری سد سردشت

وزیر نیرو گفت: با بهره برداری از سد سردشت میزان آب تنظیم شده در ۴ سال گذشته و در دولت یازدهم به ۴.۵ میلیارد مترمکعب رسید.

به گزارش ایلنا، "حمید چیت چیان"  روز 5 شنبه در آیین آغاز آبگیری سد مخزنی "سردشت" در استان آذربایجان غربی با بیان اینکه خدمتگزاران صنعت آب و برق در آستانه عید سعید فطر هدیه ارزشمندی را برای مردم سردشت تقدیم کرده اند، اظهار کرد: اولین طرح سامانه فاضلاب سردشت بود که مشکل فاضلاب شهری را در لین شهر برطرف کرد و دومین طرح نیز سد سردشت است که وجود این سد باعث رونق کشاورزی و گردشگری در این شهرستان خواهد شد.

وی با اشاره به موفقیت های دولت در عرصه مدیربت آب کشور گفت: این نکته را برای قدردانی من از سرداران میدان سازندگی است که در نقاط دوردست کشور بی نام و نشان کار می کنند و در این دولت توانستند بیش از ۳۱ سد بزرگ را به بهره برداری برسانند.

وی با اشاره به تخصص بالای مهندسان ایرانی در طرح های مهار آب گفت: از آغاز دوره سدسازی در کشور همه سدها به دست مشاور و پیمانکار خارجی اجرا می شد، اما پس از انقلاب با تکیه بر توان داخلی، صنعت سدسازی شکوفا شد و در دولت یازدهم به اوج رسید.

وی ادامه داد: از سال ۵۷ تا ۹۲ در کشور ما حدود ۲۰ میلیارد  مترمکعب آب استحصال شده است، اما در این دولت که سد سردشت نیز ۳۱ امین سد افتتاح شده آن است، در مجموع حدود ۴.۵ میلیارد مترمکعب آب مهار و تنظیم شد.

 

آذربایجان غربی برق دولت کشاورزی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر