کد خبر: 508171 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فاز اول بندر شهید بهشتی ر چابهار آماده افتتاح است، گفت: دو کنسرسیوم برای اپراتوری ترمینال های 1 و 2 بندر شهید رجایی آماده افتتاح است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا ، محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم روز جهانی دریانورد در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ باید از‌ ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی دریا بهره ببریم و دریا نیازمند سند توسعه است.

وی با بیان اینکه ‌ضروری است سیاست‌های توسعه دریامحور در کشور مورد توجه قرار بگیرد، گفت:  اقتدار ما در دریا یکی از شاخص‌های اصلی حضور ما در دریا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در دوران پس از تحریم، بخش زیادی از شناورهای ایرانی به پرچم ایران مزین شدند، گفت: امیدواریم بقیه شناورهای ایرانی نیز این موضوع را دستورکار قرار دهند و تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران باشند.

سعید نژاد با اشاره به آخرین وضعیت مناقصه انتخاب اپراتور بندر شهید رجایی گفت:  دو شرکت ایرانی ـ خارجی در قالب دو کنسرسیوم انتخاب شدند که این انتخاب براساس ارزیابی کیفی بوده است و این اپراتورها برای ترمینال‌های شماره یک و دو بندر شهید رجایی هستند. همچنین تجهیزات مورد نیاز بندر شهید رجایی به این بندر وارد شده است.

وی  با بیان اینکه فاز اول بندر چابهار آماده افتتاح رسمی است، اظهار داشت: به دلیل آنکه این فاز با حضور مسئولان اول دولت افتتاح خواهد شد، پیش‌بینی می‌کنیم که افتتاح آن به بعد از مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری و تحلیف موکول شود.

 

بندر شهید رجایی محمد سعیدنژاد معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر