کد خبر: 508578 A

محمود صادقی:

نماینده مجلس دهم با بیان این‌که شرکت‌هایی همچون توتال هیچگاه بدون مطالعه در کشوری مبادرت به سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، گفت: ورود توتال و سرمایه گذاری این شرکت نفتی در ایران نشان دهنده به نتیجه رسیدن برجام و رفع تحریم‌هاست.

به گزارش ایلنا، محمود صادقی، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سرمایه گذاری شرکت فرانسوی توتال در صنعت نفت ایران نشان دهنده به نتیجه رسیدن برجام است، گفت: سرمایه گذاری شرکت بزرگ نفتی توتال در صنعت نفت ایران باوجود ریسک‌های سرمایه گذاری در منطقه نشان دهنده وجود ثبات و امنیت اقتصادی در ایران است.

وی افزود: چنین شرکت‌هایی هیچگاه بدون مطالعه در کشوری مبادرت به سرمایه گذاری نمی‌کنند، بنابراین ورود توتال و سرمایه‌گذاری این شرکت نفتی در ایران نشان دهنده رفع کامل تحریم‌هاست.

صادقی با اشاره به این‌که تاخیر در اجرای قراردادهای نفتی به نوعی میراث کشور را از بین می‌برد، تصریح کرد: امضای قرارداد نفتی میان ایران و توتال در شرایطی که دولت ترامپ بیشترین تهدیدها را علیه ایران داشته است، بدون تردید آثار مثبت روانی سیاسی و اقتصادی مهمی در پی خواهد داشت.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس عنوان کرد: دوستانی که همیشه دلواپس بوده و نگران منافع ملی کشورند باید بدانند که در این قرارداد منافع ملی لحاظ شده و از طرفی نیز این افراد می‌توانند مشاهده کنند که برجام به نتیجه رسیده و تحریم‌ها رفع شده است.

ایران دولت سرمایه گذاری شمیرانات صنعت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر