کد خبر: 508746 A

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد؛

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از انعقاد قرارداد 2200 میلیارد تومانی بخش خصوصی در یک هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، "حمیدرضا جانباز" مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به کارنامه وزارت نیرو در بخش آب و فاضلاب طی 4 سال گذشته اظهار داشت: در دولت یازدهم به طور خاص شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بخش جذب سرمایه‌گذاری اقدامات بسیار خوبی را انجام داده و بیش از 7300 میلیارد تومان طی دولت یازدهم در بخش آب و فاضلاب سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: بیش از 2200 میلیارد تومان پروژه نیز آماده انعقاد قرار داد است که این قراردادها در یک هفته آینده منعقد خواهد شد.

جانباز با بیان این مطلب که در بخش سرمایه گذاری خارجی تاکید داشتیم تا سرمایه‌گذاران ایرانی در این طرح‌ها مشارکت داشته باشند، افزود: در این نوع سرمایه گذاری، شرکت‌های داخلی به عنوان راهبر مشارکت ایفای نقش خواهند کرد.

وی با اشاره به انتشار کارنامه وزارت نیرو، این کتابچه را به عنوان مستندی عنوان کرد که می‌تواند به نوعی بیانگر زحمات شبانه‌روزی کارکنان خدوم صنعت آب و برق برای تأمین نیازهای مردم یاد کرد و گفت: این مستندات می‌تواند پایه‌ای برای اقدامات بعدی باشد.

حمیدرضا جانباز کارنامه عملکرد وزارت نیرو را مشتمل بر بخش‌های مختلف دانست و اظهار داشت: در بخشی از این کار نامه چالش‌های موجود بر سر راه وزارت نیرو مطرح می‌شود و افق آینده را مشخص می‌کند و نشان دهنده این است که این کارنامه با حساسیت مناسب و با در نظر گرفتن نکات فنی دقیق تدوین شده است.

وی با اشاره به این مطلب که همانگونه که از بطن این کارنامه پیداست، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توانسته به سختی به اهداف خود نائل شود، افزود: به جهت وجود مشکلات نقدینگی در کشور توانستیم به سختی به اهداف خود برسیم و حتی در برخی محورها از اهدافمان پیشی بگیریم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با بیان اینکه در طی سه سال گذشته پروژه‌های آبی کشور به شدت از عدم نقدینگی در مشقت بودند، افزود: در این مسیر از طریق عرضه اوراق مالی خزانه اسلامی و اوراق مشارکت توانستیم برخی از پروژه‌ها را به انجام برسانیم.

وی ادامه داد: بجز تزریق اعتبارات به موقع، توانستیم اهداف خود را نیز به موقع مورد بهره برداری قرار دهیم.

جانباز ادامه داد: در بخش سرمایه گذاری خارجی نیز هم اکنون سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای مختلف از جمله هندوستان و فرانسه در پروژه‌های مختلف به فعالیت مشغول هستند.

 

 

آب و فاضلاب بخش خصوصی دولت مدیر عامل شرکت نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر