کد خبر: 514480 A

معاون علمی رئیس جمهور خبر داد:

سورنا ستاری گفت: در بحث خودروهای برقی همکاری خوبی با شرکت سایپا داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مراسم رونمایی از موتور ملی 3 سیلندر یورو6 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با ابراز شگفتی از اتمام این پروژه گفت: قرارداد ساخت و طراحی این موتور قبل از برجام بسته شد و من خودم به شخصه فکر نمی‌کردم امروز و در این مدت شاهد رونمایی از آن باشیم.

سورنا ستاری ادامه داد: فضای امروز خودروسازی با 10 سال پیش تفاوت دارد. امروزه مراکز پژوهشی خودروسازها با صرف بودجه زیاد به دنبال تکنولوژی جدید هستند و در بخش‌های مختلف از جمله طراحی و انرژی شاهد تغییرات زیادی بودیم.

وی ادامه داد: تا چند سال پیش ما گمان می‌کردیم نهایتاً سه درصد از بازار خودروی جهان در اختیار خودروهای برقی باشد اما مجموعه‌ای خارج از برندهای مطرح خودروسازی آمد و خودروی جدیدی ارائه کرد. از طرف دیگر هزینه‌ای که امروز گوگل برای خودروهای هوشمند می‌کند به اندازه هزینه پژوهش تمام خودروسازهای دنیا است. این نشان می دهد که این صنعت در حال تغییر است و ما نیز باید با این تغییرات همگام باشیم.

وی با اشاره به همکاری این معاونت با شرکت سایپا گفت: ما تعامل خوبی با این خودروسازی داریم و به دنبال گسترش آن هستیم. در بحث خودروهای برقی همکاری خوبی با یکدیگر داریم.

ستاری در پایان با اشاره به نقش وزیر صنعت در به ثمر رسیدن این پروژه گفت: من باید از آقای نعمت‌زاده که به حق به ایشان لقب پدر صنعت ایران را داده‌اند تشکر کنم که با پیگیری‌های مجدانه‌ای که داشتند توانستیم ظرف سه سال پروژه‌ای که کمتر کسی اجرایی شدن آن را باور داشت را به اتمام برسانیم.

پدر رئیس جمهور سایپا گوگل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر