کد خبر: 514491 A

مدیرعامل سایپا خبر داد:

مهدی جمالی گفت: تولید پراید قطعا متوقف خواهد شد اما ما به دنبال آن هستیم که به دلیل وابستگی اقتصاد و درآمد بخشی از خانواده‌های کم درآمد کشور به این خودرو به گونه‌ای آن را از تولید خارج کنیم که آسیبی به این اقشار وارد نشود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در حاشیه مراسم رونمایی از موتور ملی 3 سیلندر مدیرعامل سایپا از طراحی مدل برقی خودروی تیبا خبر داد.

مهدی جمالی گفت: مدل برقی خودروی تیبا طراحی شده و برای تست به یکی از کشورهای خارجی ارسال شده است.  در تهران نیز مذاکراتی با شهرداری داشته‌ایم تا زیرساخت‌های خودروی برقی آماده شود.

وی ادامه داد: در موتور ملی سه سیلندر که امروز رونمایی شد، مصرف سوخت آن حداقل 5.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

وی در خصوص زمان توقف تولید پراید گفت: تولید پراید قطعا متوقف خواهد شد اما ما به دنبال آن هستیم که به دلیل وابستگی اقتصاد و درآمد بخشی از خانواده‌های کم درآمد کشور به این خودرو به گونه‌ای آن را از تولید خارج کنیم که آسیبی به این اقشار وارد نشود. زیرا این خودرو به سبب قیمت پایین خدمات یکی از محصولات پر استفاده‌ای است که توسط اقشار کم‌درآمد به کار گرفته شده است.

وی با اشاره به آمادگی این شرکت برای عرضه محصولات جدید گفت: ما این توانایی را داریم که هر ساله دو محصول جدید را به بازار عرضه کنیم که البته نیاز به سرمایه‌گذاری‌های جدیدی داریم و در حال حاضر 400 میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

اقتصاد خانواده خودرو درآمد سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر