کد خبر: 520662 A

رییس کل بیمه مرکزی خبر داد؛

همتی گفت: نظارت بر صندوقهای بازنشستگی‌در قالب بیمه های عمر در دستور کار بیمه مرکزی قرار دارد.

به گزارش ایلنا؛ عبدالناصر همتی‌با اشاره به برگزاری مجمع بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: روند توسعه صنعت بیمه قابل قبول بوده و رشد حق بیمه تولیدی در سال گذشته ٢٢ درصد بود.

وی رشد بیمه های زندگی را خوب توصیف کرد و افزود: در سه ماهه نخست سال جاری رشد بیمه های زندگی ١٨ درصد بود.

همتی نفوذ بیمه در کشور را ٢.٢ درصد عنوان کرد و افزود: پیش بینی ما عبور این رقم از ٢.٢ درصد تا پایان سال است.

رییس شورایعالی بیمه توضیح داد که علت فاصله نفوذ بیمه در ایران با میانگین جهانی به دلیل قدرت نظام تامین اجتماعی در ایران است.

وی پرداخت خسارت های سنگین مانند آتش سوزی پتروشیمی بوعلی، ساختمان پلاسکو، تصادف قطار سمنان و معدن یورت را نشانه قدرت و اقتدار صنعت بیمه دانست.

همتی با بیان اینکه مجمع تمامی شرکت های بیمه برگزار شده است اعلام کرد که مجمع بیمه ایران نیز بعدازظهر امروز برگزار خواهد شد.

رییس کل بیمه مرکزی ادامه داد: رشته های بیمه اجباری شخص ثالث و بیمه تکمیلی درمان به دلیل تخریب های غیرفنی مقداری از تعادل خارج شده بود که در حال خروج از حالت بحرانی هستند؛ همچنین مساله بیمه های اتومبیل‌های صفر کیلومتر هم با همکاری سندیکای بیمه گران و شرکت ها حل شد.

همتی در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه صندوق های بازنشستگی می‌توانند آزاد شوند، اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا همه بتوانند بیمه تکمیلی بازنشستگی داشته باشند.

وی ادامه داد: حتما صندوق های بازنشستگی دستگاه ها باید تحت نظر یک رگولاتور باشند زیرا در غیر این صورت در آینده با مشکل مواجه خواهند شد.

رییس شورایعالی بیمه به جلسه اخیر با مدیران عامل شرکت های بیمه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر برای رشته بیمه مسئولیت نرخ های غیرفنی داده می شود و در این جلسه خواستار توجه مدیران عامل شرکت ها به این موضوع شدیم.

نظارت بر صندوقهای بازنشستگی‌در قالب بیمه های عمر در دستور کار بیمه مرکزی قرار دارد

همتی‌اضافه کرد : در مجمع بیمه مرکزی مطرح شد که نظارت بر صندوق های بازنشستگی خصوصی و تازه تاسیس به عهده بیمه مرکزی قرار بگیرد.

 

 

بازنشستگی تصادف درمان شرکت های بیمه بیمه تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر