کد خبر: 521773 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 24 هکتار اراضی بلاکشت این شهرستان به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش ایلنا از ساری، حسن رزاقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 6 موردساخت بنای نیمه کاره و 13 مورد تفکیک زمین کشاورزی در روستاهای "اجاکسر و مقریکلا" شهرستان بابلسر قلع و قمع و تخریب شد.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه‌های کمیسیون‌های مربوط به حفظ کاربری، در اجرای تبصره 1 ماده 1 قانون حفظ کاربری، برای 5 فقره تغییر کاربری طرح‌های غیر کشاورزی با دریافت 70 میلیون ریال، مجوز صادر شد، گفت: در اجرای تبصره 4 ماده 1 برای یک مورد تغییر کاربری طرح‌های کشاورزی مجوز صادر شد.

رزاقی ادامه داد: برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های زراعی و باغی، ضمن اطلاع رسانی به موقع و توضیح موارد قانونی به مالکان، به دلیل عدم تمکین برخی از مالکین، 26 مورد اخطار کتبی صادر و 15 فقره طرح دعوی ساخت و ساز غیرمجاز در مراجع قضایی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه برای اجرای دستور قضایی تبصره 2 ماده 10، از ابتدای امسال تاکنون، 150 فقره تخریب بنای غیرمجاز در زمین های کشاورزی این شهرستان انجام شد، گفت: در این مدت 24 هکتار از اراضی بلاکشت این شهرستان به چرخه تولید بازگشت.

 

تخریب بناهای غیر مجاز احیای زمین کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر