کد خبر: 527822 A

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران:

آقامیری گفت: بی برنامگی اقتصادی و نبود هدف در اقتصاد بخشی از این مشکل است که این وظیفه هر دولتی است که به نظر می رسد دولت نهم و دهم اینکار را انجام نداده است.

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص مشکلات پیش آمده برای موسسات مالی غیر مجاز و برخی شایعات برای بانک‌ها و موسسات مالی قانونی اظهار داشت: این اتفاقات برآیند چندین عامل است و نمی‌توان گفت فقط یک عامل تاثیر داشته است ولی حتما زمینه‌ای وجود داشته که برخی افراد از این مسئله استفاده کرده و به دنبال تسویه حساب سیاسی هستند.

سیدرضی حاجی آقامیری ادامه داد: بسیاری از موسسات مالی و اعتباری به دلیل اقتصاد بیماری که ما داریم به وجود آمدند و به دلیل همان بیماری پشتوانه محکمی ندارند.

وی ادامه داد: اگر در کشور تولید و صادرات رونق داشته باشد هیچکس پول خود را در بانک نمی‌گذارد. امروز بیشتر سپرده‌گذاران پول خود را در بانک ها و موسسات می گذارند تا بتوانند معیشت روزانه خود را تامین کنند و همین عامل سبب شد که پول کلانی در اختیار مدیران این موسسات باشد و این افراد هم بدون استراتژی خاص با این پول‌ها رفتار می‌کنند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران تصریح کرد: بی‌برنامگی اقتصادی و نبود هدف در اقتصاد بخشی از  مشکل است. افتتاح بانک‌های جدید، راه حل مشکلات اقتصادی کشور نیست بلکه باید بانک‌های موجود  را کم و آنها را تجمیع کرد.

اقتصاد درمان دولت نهم دولت نهم ودهم اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر