کد خبر: 530427 A

رئیس دیوان محاسبات کشور:

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: در دهه هشتاد ایران خودرو در کنار چند شرکت دیگر،‌ یکی از بدهکارترین مجموعه ها به بنگاه ها و بانک های کشور بودند اما گزارش های مالی این شرکت در حال حاضر نشان می دهد جهش قابل توجهی در امور مالی داشته و به شرایط طبیعی بازگشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از ایکوپرس، عادل آذر در حاشیه بازدید از سالن ها و خطوط تولید گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: پیشتر نیز از این خودروسازی بازدید داشته ام اما امروز از جهات مختلف تفاوت کاملا معناداری را شاهد بودیم که از این جهت باید از ‌سازمان گسترش و تیم مدیریتی ایران خودرو قدردانی کرد.

عادل آذر ادامه داد: در شرایط تقریبا متلاطم صنعت و تولید کشور، مجموعه ایران خودرو از آرامش ویژه ای برخودار است که این آرامش در سایه تلاش ها و درایت سال های اخیر به دست آمده است.

وی با بیان اینکه بهترین حمایت از  صنعت خودرو این است که بگذاریم مدیران ایران خودرو کار خود را بکنند، افزود: گزارش های ارائه شده نشان می دهد برنامه های هدفمند  و دقیقی در ابعاد مختلف از جمله صادرات، توسعه محصول و بهبود کیفیت برای آینده ایران خودرو وجود دارد.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه تا رسیدن به استانداردهای جهانی فاصله هایی در صنعت خودرو داریم که باید جبران شود،‌ اظهار داشت: از نظر کاهش هزینه تمام شده محصولات که مورد اصرار  و تاکید ما هست، اقدامات خوبی صورت گرفته که امیدواریم با جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.

عادل آذر گفت: مشکلات و موانعی در امور جاری و کاری ایران خودرو از جمله تامین نقدینگی وجود دارد که دیوان محاسبات کشور با وجود اینکه یک دستگاه نظارتی است اما می تواند در حوزه های فاینانس و مدیریت دارائی ها به عنوان یک کاتالیزور و تسهیل گر ورود کرده و حمایت هایی را از این مجموعه انجام دهد.

ایران خودرو خودرو دیوان محاسبات مشکلات سازمان گسترش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر