کد خبر: 538817 A

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: 385 میلیارد ریال تسهیلات به بهره‎برداران بخش دام و طیور این شهرستان در دولت یازدهم پرداخت شد.

به گزارش ایلنا از ساری، طهمورث قاسم نژاد مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سال گذشته 385 میلیارد ریال تسهیلات به بهره‎برداران بخش دام و طیور شهرستان ساری پرداخت شد.

وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات ارائه شده، سهم تسهیلات بسته رونق تولید با 58 طرح  240 میلیارد ریال و تسهیلات امور دام با 22 طرح، 145 میلیارد ریال بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری بیان کرد: این شهرستان در جذب اعتبارات بسته رونق تولید در سال زراعی 96-95 حائز رتبه نخست در بخش دام و طیور شد.

وی تصریح کرد: از اوایل مردادماه امسال سامانه بهین‎یاب برای بخش کشاورزی بازگشایی شده و صاحبان مجوزهای معتبر و واحدهای راکد نیمه فعال و طرح‎های نیمه‎تمام بخش کشاورزی می‎توانند در سامانه ثبت نام و درخواست تسهیلات کنند.

قاسم نژاد اظهار کرد: شهرستان ساری دارای یک هزار و 126 واحد دامداری صنعتی، نیمه‎صنعتی و سنتی است که در طول سال، 50 هزارتن شیر و 6 هزار و 258 تن گوشت قرمز تولید و نیز دارای 240 واحد مرغداری صنعتی مجوزدار به ظرفیت 4 میلیون و 400 هزار قطعه جوجه در هر دوره و تولید 32 هزارتن گوشت سفید در طول سال به عنوان قطب تولید فرآورده های دامی در استان مازندران شناخته می شود.

 

تسهیلات دام و طیور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر