کد خبر: 544528 A

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش فعالان عرصه دامپزشکی در حفظ ثروت ملی، پایداری تولید و اشتغال، رشد اقتصادی کشور و افزایش درآمد خانوارها موثر بوده است.

به گزارش ایلنا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در همایش روز ملی دامپزشکی که در مرکز همایش های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، با بیان این که مسائل مربوط به حوزه دامپزشکی از پیچیدگی های زیاد و همچنین از ظرافت های بالایی برخوردار است، اظهار داشت: کوچکترین غفلت در این حوزه آثار زیانباری بر جای خواهد گذاشت و این امر نشان دهنده حساسیت وظیفه و مسئولیت دامپزشکان است.

وی با اشاره به این که کار همه کسانی که در مجموعه های دولتی یا غیر دولتی حوزه دامپزشکی فعالیت می کنند از حساسیت بالایی برخوردار است،خاطرنشان کرد: در دهه های پیش میزان تاثیر و حجم عملیات دامپزشکی کم بود به گونه ای که در سال های اول پیروزی انقلاب اسلامی تنها چند ده هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شد اما اکنون تولیدات دام و طیور به چند میلیون تن در سال رسیده است که این افزایش تولید مرهون تلاش تولیدکنندکان و همچنین نظارت های بهداشتی فعالان عرصه دامپزشکی است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در سال های گذشته خبری از تولید گوشت شترمرغ در کشور نبود، اما هم اکنون ایران دومین کشور تولیدکننده گوشت شتر مرغ در جهان است و این امر نیز مرهون تلاش های همه فعالان عرصه تولید و دامپزشکی است.

حجتی با اشاره به بیماری ها و بحران هایی که در سال های اخیر در حوزه های دام و طیور و آبزیان اتفاق افتاده،گفت:اگر مجاهدت های دامپزشکان در مقابله با بیماری هایی مانند آنفلوانزای فوق حاد پرندگان،تب برفکی و لکه سقید میگو نبود امروز شاهد خسارت های جبران ناپذیری در کشور بودیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:تلاش فعالان عرصه دامپزشکی در حفظ ثروت ملی، پایداری تولید و اشتغال، رشد اقتصادی کشور و افزایش درآمد خانوارها موثر بوده است.

وی با اشاره به افزایش مراودات جهانی و مبادلات غذایی گفت: نظارت دقیق دامپزشکان در افزایش صادرات لبنیات و آبزیان تاثیر بسزایی داشته است.

وزیر جهاد کشاورزی،نقش دامپزشکی را در تغذیه و تهیه و تولید خوراک دام،طیور و آبزیان مهم ارزیابی کرد و با اشاره به محدودیت های دامپزشکی در زمینه ابزار و امکانات گفت: کشور از نظر کیفیت نیروی انسانی از وضعیت مناسبی برخوردار است اما امکانات ما نارسایی و مشکلاتی دارد که برای رفع آنها تلاش می کنیم.

وی بر اهمیت پاسخگویی به ارباب رجوع در حوزه دامپزشکی تاکید و خاطرنشان کرد: در بخش تولیدات دامی کشور سرمایه‌ گذاری های زیادی شده و باید بتوانیم رضایت مردم را با ارائه بهینه خدمات تامین کنیم و مراقب باشیم که گرفتاری ها یا کوتاهی ما سرمایه تولیدکنندگان را به خطر نیندازد.  

رشد اقتصادی تولید دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر