کد خبر: 544666 A

معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: گازرسانی به همه نقاط کشور اعم از شهری و روستایی تا پایان برنامه ششم توسعه پایان می‌یابد و برای اجرای آن بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایلنا از شرکت ملی گاز، غلامرضا مشایخی با بیان این که هزار روستای کشور تا ۲۲ بهمن امسال به شبکه گازرسانی کشور متصل می‌شوند، گفت: افزون بر این، چهار هزار روستای دیگر نیز در حال نقشه برداری، برنامه ریزی،پیمان سپاری و اجرای گاز رسانی هستند.

وی جمعیت بهره مند شهری کشور از گاز طبیعی را ۹۶ درصد اعلام کرد و گفت: هم اکنون یکهزار و ۱۰۰ شهر کشور به شبکه گاز رسانی متصل هستند و تلاش می شود به زودی مشعل گاز در ۱۲۳ شهر دیگر کشور با اولویت شهرهای مرزی و کمتر توسعه یافته روشن شود.

این مقام مسئول با بیان این که امسال هیچ محدودیتی به نیروگاه‌ها نداده‌ایم و مصرف گاز نیروگاه‌ها در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد رشد داشته است، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده زمستان پیش رو را بدون مشکل سپری کنیم و گزارش‌های دریافت شده از استان‌ها نشان می‌دهد که با آمادگی کامل وارد فصل سرد می‌شویم.

مشایخی با بیان این که همکاری دستگاه‌ها سبب یکنواختی و شکوفایی شرکت گاز خراسان جنوبی شده است اظهار کرد: از همین رو سعی می‌کنیم در اصلاحیه بودجه ۹۶ خراسان جنوبی اعتبارهایی را در نظر بگیریم که بتوانند پروژه‌های بیشتری را اجرا کنند.

معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز در ادامه سخنان خود از اتصال سه شهر گزیک، طبس مسینا و زهان در خراسان جنوبی تا یک ماه آینده به شبکه گاز خبر داد و گفت: تلاش می کنیم شهر دیهوک نیز که به روش CNG در دست اجرا است تا پایان امسال به شبکه، متصل شود که با این اقدام بهره مندی شهری به ۹۵ درصد خواهد رسید.

وی با اشاره به این که هم اکنون ۲۱ شهر و ۲۱۵ روستای خراسان جنوبی گازدار است افزود: ۱۷۲ روستای دیگر این استان در دستور کار قرار دارد که تا پایان امسال، ۷۰ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند که با احتساب روستاهای دردست اجرا بهره مندی روستایی به ۵۶ درصد خواهد رسید.

هم اکنون ۲۰۱ هزار مشترک در شهرها و روستاهای خراسان جنوبی از نعمت گاز بهره مند هستند.

 

بودجه شرکت ملی گاز شهری و روستایی معاون گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر