کد خبر: 548326 A

در دیدار آذری جهرمی و وزیر خارجه عراق انجام شد :

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه کشور عراق طی یک دیدار ضمن بررسی روابط دو جانبه، بر ضرورت تحکیم روابط در همه زمینه ها و تلاش برای هر چه موفق تر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، آذری جهرمی در این دیدار، بر آمادگی کامل جمهوری اسلامی برای تبادل تجربیات در زمینه ارتباطات و مشارکت شرکت های ایرانی در روند تقویت بخش ارتباطات عراق تاکید کرد و از طرف دولت و ملت ایران، پیروز های بزرگ عراق در جنگ علیه تروریست های داعش را تبریک گفت.

وی بار دیگر بر مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یکپارچگی و حاکمیت ملی عراق و ضرورت مقابله با عوامل بی ثباتی عراق و منطقه تاکید کرد وگفت: از دستاورد های عراق خوشحال هستیم و به همکاری های خود با این کشور براق مقابله با خطر مشترک تروریسم ادامه خواهیم داد.

آذری جهرمی افزود: این سفر با هدف اعلام آمادگی ایران برای تبادل تجربیات در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آنجام می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان از تلاش های وزارت خارجه و سایر دستگاه های اجرایی عراق در آسان سازی اقدامات مربوط به صدور ویزای زایران عتبات عالیات قدردانی وتاکید کرد : برای تقویت هر چه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی(ع) و تامین خدمات و تسهیلات لازم برای زائران بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

ابراهیم جعفری با اشاره به عمق روابط تهران و بغداد و وجود منافع مشترک بسیار میان دو ملت از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق قدردانی کرد.

وزیر خارجه عراق افزود: ما برای تقویت روابط با ایران و ایجاد زمینه های بیشتر برای همکاری مشترک و مقابله با چالش های مشترک و منطقه ای تلاش خواهیم کرد.

جعفری میزبانی زایران اربعین امام حسین علیه السلام را مایه مباهات عراق دانست و تاکید کرد که این کشور همه تلاش خود برای هر چه موفق تر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی و رفع کاستی ها و موانع بکار خواهد بست.

وی همچنین افزود : کشور ما در شرایط کنونی، درگیر جنگ علیه تروریسم داعش با تلاشی همگانی از سوی عراقی هاست، همه جهان با یکپارچگی و حاکمیت ملی ما همراه است و اذعان دارد که عراق پیروزی های بزرگی را بدست آورده است که حتی کشور های بزرگ نیز در تحقق آن ناتوان هستند. علت این موفقیت ها، وحدت مردم عراق و حمایت های کشورهای دوست بوده است.

عراق محمد جواد آذری‌ جهرمی وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر