کد خبر: 577323 A

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام:

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه صنعت هوانوردی می‌تواند عامل توسعه کشور باشد، گفت: فرودگاه حضرت امام باید پیشران توسعه نظام لجستیکی در کشور باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شهرام آدم نژاد در مراسم معارفه خود به عنوان مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: خوشحالم که پس از 25 سال خدمت در عرصه راه باز هم در این حوزه مشغول به کار هستم.

وی با تاکید بر تقسیم قدرت برای افزایش مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی گفت: تا کنون این گونه بوده است که دولت بر درآمدهای نفتی اکتفا کرده و دولت مداری بر اساس درآمدهای نفتی بوده است.

وی افزود: بنابراین در این صورت دولت در تمام عرصه‌ها اداره امور را بر عهده دارد و انتخاب پیمانکار و اجرای پروژه‌ها بر عهده دولت است این در حالی است که باید این روش را تغییر دهیم.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام گفت: برای مشارکت پذیری باید تقسیم قدرت در کشور صورت بگیرد و بتوانیم از ظرفیت‌های  بخش‌‌های غیردولتی استفاده کنیم. یکی از دلایل مشکلات کشور ما در اقتصاد و فاصله ما در حوزه‌های مختل ف از جمله حوزه هوانوردی با کشورهای همسایه مانند کشورهای جنوب خلیج فارس همین روند است.

وی ادامه داد: ایران نیازمند توسعه است و در حالی که توسعه در قرن 18 از طریق دریا، در قرن بعدی از طریق راه‌آهن و بعد جاده انجام می‌شد در سده آخر با توجه به اهمیت مدیریت زمان توسعه از طریق حوزه هوانوردی اتفاق می‌افتد.

آدم‌نژاد با تاکید بر اینکه فرودگاه حضرت امام باید پیشران نظام لجستیک در کشور باشد گفت: نظام لجستیک باید در فرودگاه امام توسعه یابد و اگر قرار باشد که به نیازهای پایتخت پاسخ دهیم یکی از این نیازهای مهم رشد لجستیک است.

امام خمینی حضرت امام صنعت فرودگاه لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر