کد خبر: 577386 A

کرباسیان اعلام کرد؛

وزیر اقتصاد از نصب دستگاه‌های ایکس‌ری پُرسرعت در گمرکات خبر داد و گفت:‌ از طریق گمرک الکترونیک، حجم کشفیات قاچاق نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، مسعود کرباسیان امروز در حاشیه نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه فعالیت گمرک الکترونیک گفت: ارتباط الکترونیکی برای دریافت اطلاعات محموله ها از زمان بارگیری در مبداء و همچنین ارتباط الکترونیک با بانک ها و وزارت صمت در حال حاضر فعال شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: گمرک الکترونیکی می تواند کمک کند تا امکان ارزیابی محموله های ورودی به کشور قبل از رسیدن به مقصد فراهم باشد. البته با امکان جدید فراهم شده، ‌احتمالا نوع جرایم نیز تغییر می کند ولی در این سیستم قابلیت کشف جرایم گمرکی نیز افزایش خواهد یافت.

کرباسیان ادامه داد: کشفیات موادمخدر و پیش ساز موادمخدر با استفاده از سیستم های جدید و الکترونیک به ۶۳ هزار کیلوگرم رسیده است. در عین حال، با نصب دستگاه های ایکس ری توانسته ایم از قاچاق انسان جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری درباره استفاده از ایکس ری های قوی در گمرکات، خاطرنشان کرد: تاکنون دو دستگاه ایکس ری پُرسرعت نصب شده و دستگاه سوم نیز در حال ورود به داخل کشور است و با سازندگان داخلی نیز قرارداد بسته شده و که احتمالا از بهمن ماه نصب ایکس ری های داخلی نیز آغاز خواهد شد.

 

اقتصاد الکترونیک قاچاق گمرک مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر