کد خبر: 581120 A

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم‌اینک کشتی نفتکش سانچی وارد مرزهای ژاپن شد، گفت: همکاری‌های کشور چین برای اطفای حریق نفتکش ادامه دارد و در حال ارزیابی دمای پاشنه نفتکش هستند.

محمد راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی و سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه در حال حاضر نفتکش سانچی در محدوده انحصاری و وارد مرز ژاپن شده است، گفت: همکاری‌های چینی‌ها برای اطفای حریق کشتی ادامه دارد.

وی افزود: جابجایی کشتی نفتکش و ورود آن به مرز ژاپن هیچ تاثیری در همکاری‌های دو کشور چین و ژاپن در اطفای حریق نداشته است. در زمانی که کشتی در مرز چین قرار داشت، ژاپنی‌ها هم در عملیات اطفای حریق حضور داشتند و الان هم که کشتی وارد مرز ژاپن شده، همکاری‌های چینی‌ها برای اطفای حریق ادامه دارد.

راستاد در پاسخ به این پرسش که عملیات اطفای حریق چه زمانی به اتمام می‌رسد، گفت: عملیات با تمام قوا ادامه دارد و مشخص نیست چه زمانی اطفای حریق به صورت کامل انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر تیم اطفای حریق در حال ارزیابی دمای پاشنه نفتکش هستند تا مشخص شود امکان انجام عملیات تجسس وجود دارد یا خیر.

وی گفت: موتورخانه کشتی نفتکش در عمق 10 متر آب قرار دارد و تیم‌های حرفه‌ای در حال ارزیابی دمای این منطقه هستند.

چین ژاپن سازمان بنادر و دریانوردی کشتی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر