کد خبر: 622696 A

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: ما در زمینه صدور لایسنس امکان رسیدن به فناوری را داریم، در هر حال کار آسانی نیست و باید به توان داخل اتکا کنیم تا بتوانیم از پس مشکلات برآییم.

جعفر توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به توانمندی‌های پژوهشگاه صنعت نفت در ارائه فناوری در صورت بروز تحریم و ایجاد محدودیت‌های جدید اظهار داشت: پژوهشگاه یک مرکز پژوهشی قدیمی است که توانمندی‌های بسیاری دارد، ما همیشه اعلام کرده‌ایم که می‌توانیم نیازهای صنعت نفت را با دانش و فناوری برطرف کنیم.

وی افزود: البته کار آسانی نیست اما در صورت تحریم و ایجاد اشکال در دسترسی به فناوری خارجی پژوهشگاه آمادگی دارد به کمک شرکت‌های داخلی، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی داخلی در کوتاه مدت و میان مدت نیازهای صنعت نفت را برآورده کند.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید براینکه پژوهشگاه به کمک شرکت‌های قدیمی و پرتوان در یک شبکه همکاری می‌تواند کارها را بدون نیاز به شرکت‌های خارجی انجام دهند، خاطرنشان کرد: ما در زمینه صدور لایسنس نیز امکان رسیدن به فناوری را داریم، در هر حال کار آسانی نیست و باید به توان داخل اتکا کنیم تا بتوانیم از پس مشکلات برآییم.

 

صنعت نفت فناوری مشکلات لایسنس پژوهشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر