کد خبر: 147675 A

عضو کانون شوراهای اسلامی کار تهران:

چکیده: با اجرای قانون افزایش مالیات بر ارزش افزوده، مزدبگیران در مقام مصرف کننده و خریدار کالاهای نهایی، پرداخت کننده اصلی این مالیات در سال آینده خواهند بود.

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: علاوه بر نرخ تورم، افزایش ۲ درصدی مالیات بر ارزش افزوده نیز باید در دستمزد کارگران لحاظ شود.

«رضا فرض علیان» با اشاره به اینکه «مطابق لایحه بودجه، دولت قصد دارد تا برای سال ۹۳ نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از ۶ درصد به ۸ درصد افزایش دهد.»، در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: دستمزد سال ۹۳ باید به اندازه تبعات تورمی افزایش مالیات بر ازرش افزوده افزایش یابد چرا که از با اجرای قانون افزایش مالیات بر ارزش افزوده، مزدبگیران در مقام مصرف کننده و خریدار کالاهای نهایی، پرداخت کننده اصلی این مالیات در سال آینده خواهند بود.

وی افزود: به همین دلیل دستمزد سال ۹۳ کارگران باید به گونه‌ای تعیین شود که علاوه بر پوشش تورم فعلی بتواند پاسخگوی پرداخت مالیات ۸ درصدی ارزش افزوده نیز باشد.

وی درعین با یادآوری دادخواست قانونی که در سال جاری توسط ۶ تشکل صنفی کارگری برای ابطال مصوبه دستمزدهای در دیوان عدالت اداری مطرح شده است، گفت: براین اساس جامعه کارگری بابت حقوق سال آینده خود، به غیر تورم واقعی سال ۹۲، هنوز ۶ درصد بابت تورم لحاظ نشده سال ۹۱ نیز طلبکار است.

دستمزد 93
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر