کد خبر: 108087 A

نماینده مردم استان البرز:

هم اکنون بسیاری از بیماران این استان برای درمان بیماری خود ناچارند به تهران مراجعه کنند. / به دلیل کمبود مراکز دیالیز در استان، بیماران کلیوی که نیاز به دیالیز دارند باید در لیست انتظار بمانند.

ایلنا: نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی استان البرز را به دلیل مهاجر پذیر بودن و رشد فزاینده جمعیت، نیازمند توسعه متوازن بخش‌های درمان و بهداشت دانست.

به گزاش ایلنا در کرج، عزیز اکبریان با اشاره به اینکه هم اکنون در برخی از بخش‌های درمانی با کمبود مواجه هستیم افزود: این کمبود‌ها در آینده به معضل تبدیل می‌شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که وضعیت بهداشت و درمان در استان البرز شایسته مردم نیست و هم اکنون بسیاری از بیماران برای درمان بیماری خود ناچارند به تهران مراجعه کنند ادامه داد: مسئولان برای توسعه بخش‌های درمانی و بهداشتی این استان باید هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم کرج ضمن تاکید بر توسعه بخش‌های درمان تخصصی استان االبرز گفت: به دلیل کمبود مراکز دیالیز در استان، بیماران کلیوی که نیاز به دیالیز دارند باید در لیست انتظار بمانند و این امر مشکلاتی را برای آنان ایجاد می‌کند.

اکبریان خاطرنشان کرد: البته با تلاش مسئولان برخی از بیمارستان‌های کرج به بخش‌های تخصصی مجهز است اما نیازمند توجه بیشتر در این زمینه هستیم.

وی در ادامه به توسعه بخش درمان و بهداشت در روستاهای این استان نیز تأکید کرد و گفت: روستاهای این استان نیز در بخش درمان و بهداشت با کمبودهایی مواجه هستند که نیاز است با اختصاص اعتبارات به ساخت و توسعه این گونه مراکز در روستا‌ها نیز توجه شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات روستاییان را در بخش درمان یکی از ضروریات دانسته و لزوم مرتفع شدن این کمبود‌ها را در بخش درمان خواستار شد.

وی در پایان با مهم خواندن ارتقای سلامت افراد جامعه، بر لزوم توسعه و تامین مراکز درمانی و بهداشتی در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

استان البرز بهداشت و درمان جامعه درمان درمان بیماری رشد مجلس شورای اسلامی مراکز درمانی مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر