کد خبر: 111603 A

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز:

خوشحالیم که دوستان مسئول و متولیان صنعت استان به مصیبت‌ها و گرفتاری‌هایی که بر سر تولید کشور و این استان آمده در حال حاضر معترف هستند.

ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی استان البرز بر لزوم تشکیل «کمیته تها‌تر» با هدف ساماندهی و حل مشکلات کمبود سرمایه درگردش، بدهی و مطالبات واحد‌های تولیدی و صنعتی استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، حسین طوسی با بیان این مطلب در دهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز، ضمن تبریک به سید طاهر طاهری به سبب انتصابش به عنوان استاندار البرز گفت: امیدواریم با سوابق و تجربیات درخشانی که وی در عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور به خصوص در حوزه صنعت دارند، بتوانیم مشکلات و گره‌های استان را در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و بازرگانی یکی پس از دیگری با سرپنجه تدبیر ایشان باز کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در ادامه در واکنش به ارائه آمار و ارقام توانمندی‌های سوخته و معضلات بخش صنعت، توسط رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان البرز در این جلسه، بیان داشت: خوشحالیم که دوستان مسئول و متولیان صنعت استان به مصیبت‌ها و گرفتاری‌هایی که بر سر تولید کشور و این استان آمده در حال حاضر معترف هستند. و جالب است وقتی ما این مطالب را بیان می‌کردیم به ما می‌گفتند سیاه نمایی نکنید.

وی در ادامه افزود: به منظور رسیدگی عاجل به واحد‌های تولیدی که دچار مشکل و با کمترین ظرفیت خود در حال فعالیت هستند پیشنهاداتی از طرف دبیر خانه شورا، تهیه شده، که امیدواریم تا قبل از جلسه شورای بعدی آن را در کارگروه‌ها به تصویب برسانیم. از آنجایی که این مصوبات به شدت نیازمند کمک و مساعدت استانداری و به خصوص نگاه ملی دارد امیدواریم با پیگیری‌های استاندار جدید به نتایج مطلوبی در این خصوص دست یابیم.

طوسی در ادامه تشریح کرد: یکی از پیشنهاد‌های ما در این خصوص ایجاد «کمیته تها‌تر» با مشارکت اتاق بازرگانی، استانداری، سازمان صنعت و معدن، نماینده بانک‌های استان و تشکل‌های صنعتی استان، با هدف ساماندهی و حل مشکلات، کمبود نقدینگی سرمایه در گردش، بدهی و مطالبات واحد‌های تولیدی و صنعتی استان است.

وی در ادامه در خصوص بحثتبلیغات و آگهی واحدهای تولیدی در استان البرز خاطر نشان کرد: از مدت‌ها پیش با توجه به اهمیت این قضیه بحثتبلیغات و چگونگی اجرای آن در شورای گفتگو مطرح شد که با تصویب مصوبه‌ای در شورا، قرار شد اتاق بازرگانی، تعاون و بخش خصوصی از فضاهای تبلیغاتی استان و حتی از فضاهای محیطی که در اختیار شهرداری قرار دارد با تسهیلات ویژه‌ای که شهرداری در اختیار ما می‌گذارد استفاده کنیم.

وی در پایان از عدم حضور شهردار جدید کرج که بر حسب قانون حضورش در جلسات شورا الزامی ست گلایه کرد و گفت: متاسفم که شهردار سابق کرج در جلسات ما حضور پیدا نمی‌کرد.

گفتنی ست، پیشنهاد استفاده و برداشت از «صندوق توسعه ملی» جهت راه اندازی و کمک به بهبود و رونق تولید صنایع و همچنین کشاورزی استان البرز، تا سقف ۱ میلیارد دلار، و همچنین تشکیل شعبه استانی «نهاد اعتبارسنجی و ساماندهی مطالبات معوقه» در استان البرز، که به منظور سنجش اعتبار فعالان اقتصادی و ساماندهی معوقات بانکی، مدتی ست توسط دولت جدید مطرح و تصویب شده، از جمله پیشنهادات رئیس اتاق بازرگانی و دبیر شورا به اعضا بود، که به منظور بررسی بهتر و انجام کار کار‌شناسی دقیق به جلسات بعد موکول شد.

همچنین در پایان این جلسه، بررسی معافیت‌های مالیاتی پیش بینی شده در ماده ۱۰۲ قانون مالیات‌های مستقیم برای واحد‌های تو لیدی و معدنی خارج از شعاع ۳۰ کیلومتری استان جهت تصویب در شورای گفتگو از جانب دبیر شورا مطرح شد، که اولی با اکثریت آرا حاضرین در جلسه تصویب و دومی به دلیل کمبود آیین نامه‌های اجرایی قانون و به منظور فراگیر شدن اجرای این مصوبه در سایر استان‌های کشور مقرر شد در جلسه هیئت دولت مطرح و تصویب شود.

حسین طوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر